Благословення батьків.

Автор: Мирон Шкробут від 7-01-2016, 21:07, переглянули: 1009

Церква в Таїнстві Вінчання благословляє шлюб двох людей, які люблять один одного, які вибрали один одного. По сенсу цього Таїнства, шлюб можливий тільки по вільному і обопільному бажанню нареченого і нареченої. При цьому священик привселюдно ставить питання про свободу вибору обом. Питання матерям і батькам тих, що вінчаються не маються на увазі. Тобто саме воля нареченого і нареченої найважливіша для Церкви.

Більш того, воля батьків не може схилити їх дітей на шлюб з примусу або зруйнувати наміри тих, що люблять один одного.

Таким чином, молоді люди самі вирішують свою долю, кожна людина вільна і сам вибирає, що йому робити. Цьому Церква вчить своїх чад: вільно, і, отже, відповідально відноситися до шлюбу.

Свобода людини розкривається, по церковному навчанню, у сфері особисто-вольовой. Адже людина є богоподібна особа, основними рисами якої є свобода і вільна воля.

Але це лише одна сторона. Друга ж - це людська природа і індивідуальність, яка складається з сукупності природно-історичних обставин: епохи, історії країни, мови, культури, міста, і звичайно, сім'ї. Людина є істота родова. Як особа вона походить від Бога, а як індивідуальність вона належить сім'ї і роду. Все життя людини невідривно проходить в надрах роду, сім'ї, і пов'язана з життям сім'ї. Сім'я - це не тільки кровні зв'язки, але і любов всіх родичів, і їх молитви. Але хто понад усе молиться за нас? Чи не наші матері і батьки? Ось їх-то молитов і любові ми і просимо перед шлюбом в благословенні.

Благословення батьками дітей, які йдуть до шлюбу, необхідне в традиційному суспільстві. Якщо визнати за факт, що традиція не потрібна, то і благословення не потрібне, оскільки благословення батьків є знак зв'язку і сам зв'язок поколінь, є родове життя. Це знак приналежності до роду своїх предків.

Є і інший сенс сприйняття благословення батьків. Це сенс сили, енергії, повноти життя. Одержуючи благословення батьків ми приймаємо від них «родовий потік життєвої енергії». І це не містика. Це сенс сутнісних відносин між дітьми і батьками. Коли Ісаак благословляв Якова, то передати благословення Ісаву вже не міг. Одне було благословення у Ісаака. Таке благословення - унікальна сила і влада, що є у батьків.

Так і благословення на шлюб. Воно сутнісне відношення батьків до чоловіка і дружини. Благословляючи, батьки як би відкривають двері своїх «комор», які повні сили поколінь. Подумайте тільки, скільки сил стоїть за Вами, в особах Ваших предків. Відмовляючись від благословення Ви відмовляєтеся від всієї цієї сили.

Якщо людина відкидає благословення своїх предків, то вона як би говорить цим: «я одна, батьків у мене немає, я не належу ні до якого роду». І своїм майбутнім дітям вона тим самим дає зрозуміти, що у них немає роду, вони в цьому світі «прибульці». Коли людина знаходить свою родову свідомість, їй приходить пора відповісти на питання: хто я? звідки я? Ось тут-то і важливо усвідомити себе (психологи говорять - ідентифікувати) як частину якоїсь масштабнішої спільності, нації, роду, племені, народу. Якщо людина заперечує свій рід, свою родову приналежність, то, швидше за все, її особа ще не сформована, ще дуже юна. Відмова від благословення батьків є ворожнеча з родом, з сім'єю. У розширювальному сенсі відмова від благословення - це і відмова від благословення Богом. Визнання свого вибору таким, що суперечить Богу і роду, невпевненість в своєму виборі, є відмова відповідати за нього.

Звичайно, якщо молода пара не бажає одержувати благословення батьків, ніхто її до цього не примусить. Але з благословенням «йти до шлюбу» радісніше і спокійніше. Такий вступ до шлюбу укріплює весь рід, зв'язуючи його узами відповідальності і любові.переклад М. ШкробутКатегорія: Психологія батьківства, Блог о.Андрея Лоргуса

Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам Зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.