Ванда Пултавська. In vitro. Загроза гідності

Автор: Петро Гусак від 19-11-2022, 17:39, переглянуло: 213


Книжка Ванди Пултавської спонукає замислитися над сутністю штучних репродуктивних технологій та розглядати їх у ширшому контексті, ніж технологічного засобу для досягнення мети - задоволення бажання подружжя отримати дитину. Вона торкається питань самої сутності існування людини, буття батьками, взаємних стосунків подружжя з дитиною і Творцем.

Перекладено за виданням: Wanda Poltawska. In vitro. Zagrozona godnosc. - Edycja Swietego Pawla, Czestochowa, 2014.

(с) Зореслава Городенчук
переклад, українське видання, 2016

Категорія: Психологія травмуючих ситуацій, Біоетика, Документи Церков, Психологія батьківства, Психологія впливу та протидії маніпуляцій

 

ОЧІКУВАННЯ ДИТИНИ З ВАДАМИ РОЗВИТКУ

Автор: Мирон Шкробут від 1-09-2021, 10:15, переглянуло: 204

ОЧІКУВАННЯ ДИТИНИ З ВАДАМИ РОЗВИТКУ


Як прийняти дитину?
Як коректно спілкуватися з батьками щоб підтримати їх?
Як чоловік може підтримати дружину?

Відповідь на ці та інші питання шукатимемо з християнським психологом Галиною Католик.

Психологічна Порадня на Воскресіння. Живе радіо і ЖИВЕ телебачення Zhyve.tv,

Категорія: Християнська психологія, Психологія травмуючих ситуацій, Психологія батьківства

 

Відчуження одного з батьків другим – це психологічне насилля над дитиною

Автор: Мирон Шкробут від 30-01-2021, 15:47, переглянуло: 306

Відчуження одного з батьків другим – це психологічне насилля над дитиною9 грудня 2020 року відбувся вебінар, у рамках якого суддя у відставці Єрусалимського суду у сімейних справах (Ізраїль) Філіп Маркус прочитав онлайн-лекцію «Відчуження батьків = психологічне насильство над дітьми». Днями став доступним її переклад українською. З огляду на специфіку порушеної проблеми та недостатнє вивчення цього питання в правозастосуванні в Україні лекція зацікавила багатьох правників, зокрема адвокатів і суддів.

У своїй лекції Філіп Маркус розповів, що відчуження одного з батьків:

це дія одного з них, яка змушує дитину без будь-якої правомірної причини відмовитися від контактів із другим з батьків, якого/-у вона до цього любила;
може бути навмисним, виникати внаслідок розладу особистості та/або психічного розладу і/або гострого болісного реагування на розрив між батьками;
може виникати в результаті неспроможності встановити кордони дитячої реакції на розрив між батьками;
відчуження слід відрізняти від адекватної реакції дитини на насилля або відсутність батьківської турботи відчужених батька чи матері.
Він наголосив, що відчуження одного з батьків є формою психологічного насилля над дитиною. Воно може полягати в необґрунтованих звинуваченнях, що стосовно дитини раніше здійснювалося насилля другим із батьків або в жорстокій та насильницькій поведінці щодо одного з батьків, вселенні дитині відчуття провини, нібито контакт з одним із батьків засмучує другого, нав’язуванні дитині відчуття, що вона перебуває в небезпеці під час відвідування одного з батьків, наданні дитині інформації про позов, необґрунтованих звинуваченнях на адресу баби й діда, а також інших членів сім’ї, у переїзді без попереднього обговорення.

Категорія: Психологія травмуючих ситуацій, Психологія батьківства, Лекції

 
 

Нарешті ЧАС НА ДІТЕЙ чи ВИПРОБУВАННЯ? Дитячо-батьківські стосунки у час карантину

Автор: Мирон Шкробут від 8-05-2020, 06:02, переглянуло: 713

Нарешті ЧАС НА ДІТЕЙ чи ВИПРОБУВАННЯ? Дитячо-батьківські стосунки у час карантину відеозапис вебінару “Нарешті ЧАС НА ДІТЕЙ чи ВИПРОБУВАННЯ? Дитячо-батьківські стосунки у час карантину”, який провела Наталія Сиротич!

Ведуча вебінару Наталія Сиротич — дитячий психолог, кандидат педагогічних наук, арт-терапевт, член Асоціації дитячих та сімейних психологів України, член Української Асоціації Християнської психології, фахівець з волонтерства БФ “Карітас-Київ”, автор численних книг і статей для дітей та батьків, автор та тренер психологічних тренінгових курсів для підлітків.

Категорія: Психологія батьківства, Психологія підлітків, Дитяча психологія, Вебінари, Блог Наталії Сиротич

 

Підготовка дитини до садочку і адаптація в ньому. Психологічні секрети

Автор: Мирон Шкробут від 22-12-2019, 19:55, переглянуло: 650

Підготовка дитини до садочку і адаптація в ньому. Психологічні секрети- Коли все ж таки краще віддавати дитину в садок?
- Спокій мами через покладання на Бога
- Методи введення режиму вдома
- Адаптація до харчування в садочку
- Загартовування і психологчні причини хвороб в садочку
- Навичка самообслуговування як початок самостійного характеру
- Профілактика проблем через гру в "Садочок"
- Ритуали прощання і зустрічі, дитяче відчуття часу, кому краще відводити?
- Домашня іграшка в садку
- Перехідний період
- Відповіді на питання:
- - загартовування,
- - гіперопіка батьків
- - якщо дитину кривдять інші діти?
- - наскільки має бути дитина готова інтелектуально?
---
Запис авторської радіопередачі “Психологічна аптечка” на радіо “Марія” з християнським психологом Ольгою Колесніковою-Чмель .

Категорія: Психологія батьківства, Дитяча психологія, Блог Ольги Колеснікової-Чмель

 

Важливо, щоб тема сексу не була табуйованою, і щоб батьків у цьому просвітництві не замінила вулиця чи Інтернет, – християнський психолог

Автор: Мирон Шкробут від 22-12-2019, 19:33, переглянуло: 603

Важливо, щоб тема сексу не була табуйованою, і щоб батьків у цьому просвітництві не замінила вулиця чи Інтернет, – християнський психологТака важлива сфера, як інтимні стосунки у подружжі, у багатьох родинах – тема закрита, табуйована, про це не говорять ні між собою, ні, тим більше, з дітьми. Проте замовчування – не вихід: якщо про певні речі не розкажуть батьки, цю цікавість задовольнить хтось чи щось інше. Як говорити з дітьми про секс, починаючи від сакраментального «звідки я взявся» і закінчуючи всім іншим – у програмі «Психологічна порадня» в ефірі «Воскресіння. Живе радіо» говорила християнський психолог Лідія Кондратик.

Категорія: Психологія батьківства, Психологія сексуальності, Блог Лідії Кондратик

 

Знищення мами або Що відбувається, коли бракує батька?

Автор: Мирон Шкробут від 1-09-2019, 23:50, переглянуло: 725

Знищення мами або Що відбувається, коли бракує батька?Що відбувається, коли бракує батька?
На які небезпеки наражається дитина, якщо її виховують без тата?
Чого має остерігатися мати, позбавлена контакту з чоловічими й батьківськими виховними принципами?
Як описати ті проблеми виховного процесу, які можуть виникнути за умови значної або повної відсутности чоловічого й батьківського внеску?
“Неприсутність” батька, звичайно, може означати як його фізичну відсутність, так і замалу здатність збагачувати виховний стиль родини своїм внеском.

Категорія: Психологія сім'ї » Психологія батьківства

 

Перший рік життя дитини - психологічні аспекти у вихованні

Автор: Мирон Шкробут від 17-05-2019, 20:26, переглянуло: 710

Перший рік життя дитини - психологічні аспекти у вихованніПерший рік життя дитини - психологічні аспекти у вихованні.
Піклування за дитиною.
Роль дотиків в психологічному і фізичному розвитку дитини.
Синдром врятованої дитини.
Як привчати дитину до горщика.
та багато іншої цікавої інформації!
Про це у щовівторковій програмі «Психологічна порадня» в ефірі «Воскресіння. Живе радіо» з християнським психологом Ольгою Чмель-Колесниковою.

Категорія: Психологія батьківства, Дитяча психологія, Блог Ольги Колеснікової-Чмель

 

CHILD PARENT RELATIONSHIP THERAPY: RESPONDING TO THE NEEDS OF ATTACHMENT IN CHILDHOOD

Автор: Мирон Шкробут від 8-02-2019, 11:23, переглянуло: 1055

УДК: 159.922.7
Corie Schoeneberg, EdS
Olya Zaporozhets, PhD
Regent University


CHILD PARENT RELATIONSHIP THERAPY: RESPONDING TO THE NEEDS OF ATTACHMENT IN CHILDHOOD


Abstract. Attachment is a critical process developed in early childhood between a parent and child. Across the lifespan, attachment patterns serve as one’s relational template and way of viewing the world. The characteristic features of each type of attachment (secure, avoidant, ambivalent, and disorganized) are discussed along with attachment’s far-reaching implications psychosocially and neurologically. Child-parent relationship therapy (CPRT) is an evidenced-based therapeutic intervention designed to enrich and support the emotional connection and relational attunement between a parent and child, suitable for cases of children with attachment needs. The principles and format of CPRT are presented with a summary of therapy outcomes research.
Keywords: child parent relationship therapy, attachment, children’s mental health, play therapy

Анотація. Емоційна прихильність - це важливий процес, який започатковується у ранньому дитинстві між батьками та дитиною. Через життєвий цикл шаблони прихильності служать своєрідним шаблоном відносин і способом погляду на світ. Висвітлюються характерні особливості кожного типу прихильності (безпечна, уникаюча, амбівалентна та дезорганізована) разом із довготривалими психосоціальними та неврологічними наслідками. Терапія відносин між дітьми та батьками (Child-parent relationship therapy - CPRT) – це терапевтичний підхід, який має сильну доказову базу, та показаний для збагачення та підтримки емоційного зв'язку та налаштування стосунків між батьками та дитиною, включаючи випадки, де у дітей гостро виражені потреби у формуванні здорових форм прихильності. Принципи та формат CPRT представлені з узагальненням результатів дослідження цього терапевтичного підходу.
Ключові слова: терапія відносин між дітьми та батьками, CPRT, прихильність, дитяче психічне здоров'я, ігрова терапія

Аннотация. Привязанность - это важный процесс, который развивается в раннем детстве между родителем и ребенком. На протяжении всей жизни шаблоны привязанности служат в качестве реляционного шаблона и способа понимания мира. Обсуждаются характерные особенности каждого типа привязанности (безопасный, избегающий, амбивалентный и дезорганизованный), наряду с далекоидущими психосоциальными и неврологическими последствиями. Терапия взаимоотношений между родителями и детьми (CPRT) – это терапевтическое вмешательство, которое имеет сильную доказательную базу, и предназначено для обогащения и поддержания эмоционального связи и налаживания отношений между родителями и ребенком, включая случаи где у детей остро выражены потребности в формировании здоровых форм привязанности. Представлены принципы и формат CPRT с резюме исследований результатов терапии.
Ключевые слова: терапия отношений между родителями и родителями, CPRT, привязанность, детское психическое здоровье, игровая терапия

Категорія: Психотерапія і консультування, Психологія батьківства

 
Назад Вперед