Результати чи Стосунки

Автор: Лідія від 5-02-2016, 11:51, переглянули: 1073

Результати чи Стосунки

Подружжя збирається в гості. Чоловік хоче прийти вчасно, тому вчасно зібрався і вже чекає на дружину біля виходу. Жінка ще не готова. Чоловік бурчить, чому так завжди стається і намагається "допомогти" дружині швидше зібратися методом повчань і приспішень.
Врешті решт жінка "зривається" і вже ніхто нікуди не йде...
Знайома ситуація? Чому так стається?


Як я вже писала в попередній статті, чоловік за своєю природою більше спрямований на досягнення Цілі, а отже на результат. Саме тому чоловіки здебільшого є монофункціональні, їм властиві стратегічне бачення, напористість (це така гарна назва впертості), більша емоційна стабільність і впевненість в собі (тому на комліменти жінки чоловік скаже не просто "дякую", а " дякую за визнання"). А ще чоловіки не помиляються, вони отримують досвід (позитивний чи негативний). І навіть не пробуйте сказати чоловіку, що в його успіху є Ваша заслуга (в сенсі, що Ви йому допомагали, підтримували, підказували). Бо тоді чоловік подумає, що Ви хочете присвоїти його результат, інакше кажучи, забрати його "здобич". Лише коли він на 100 відсотків впевнений в собі, тоді він сам подякує Вам за допомогу-підтримку-підказку.

А для жінки результат не є аж таким важливим, набагато важливішими є стосунки. Тобто природнє спрямування жінки є на стосунки. Саме тому жінка є багатофункціональна, радше навіть многогранна. Її многогранність забезпечує кращі можливості розуміти і відчувати інших. Жінкам властиві гнучкість мислення і багатша емоційна сфера. Завдяки цим властивостям жінка навіть без слів добре розуміє, чи радше відчуває іншу людину і може налагодити зв'язок із співрозмовником. Навіть якщо вона планувала щось одне, але відчула, що співрозмовник має "невідповідний" настрій, то вона швидше відступить від своїх попередніх планів задля того, щоб допомогти іншому.

Гарним прикладом є ситуація, коли подружжя збирається в гості. Для чоловіка важливим є результат (прийти в гості о 19.00, як їх і запросили). Жінка, зазвичай, збирається "трошки довше", тому середньостатистичний чоловік вважає своїм обов'язком " допомогти жінці швидше збиратись". Саме для цього він щоп'ять хвилин "нагадує" дружині, що вони вже запізнюються. А попри те ще може підсилити свою промову узагальненнями сімейної історії ("Ти завжди запізнюєшся!") і повчаннями ("коли Ти вже нарешті навчишся вчасно збиратись"). Таким чином, на його думку, він працює на результат (робить все можливе, щоб жінка швидше зібралась, і щоб вони таки прийшли в гості вчасно). Але... він руйнує стосунки. Які для жінки є набагато важливішими за результат.

Врешті решт жінка реагує емоційно і "вже ніхто нікуди не йде"... Чоловік, зазвичай, дуже дивується, адже вона так хотіла в гості, і він так " допомагав" їй досягнути цього. Чоловік думає, що для жінки теж є важливим результат. Але для жінки важливіші стосунки, тому, коли чоловік зруйнував стосунки (своїми звинуваченнями і повчаннями), то жінка вже ніякого результату не хоче. Як можна йти в гості, ображаючись на чоловіка, як там поводитись з іншими і з самим чоловіком?

Жінкам важливо спочатку налагодити стосунки, а потім вже разом працювати на результат. Таким чином ми доповнюємо один одного. Без чоловіків, без їх спрямованості на результат, ми б все ще жили в печерах та хижинах, зате емоційно насичено. А без жінок і їх миротворчої місії ми б вже були в "технічному раю без лишніх емоцій", але і без можливості насолоджуватися і цим " раєм" і людськими стосунками.Категорія: Психологія подружніх стосунків, Чоловік, Жінка, Блог Лідії Кондратик, Поради психолога

Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам Зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.