Зрада в подружньому житті

Автор: Лідія від 30-10-2015, 13:40, переглянули: 1762

Це досить складне і, на жаль, досить поширене явище в сучасному українському суспільстві. Подружня зрада - добровільний статевий акт між особою, яка перебуває в шлюбі, і особою, яка не є її чоловіком або дружиною (див. тут).

Чому ж трапляється подружня зрада? Адже молодята, в більшості готуючись до шлюбу, не допускають навіть такої думки. І це перша помилка, яка може призвести до можливості зради (саме можливості, а не гарантії). Молоді закохані впевнено думають, що "в них не так, як у всіх", "в них - справжнє кохання" і тому "нічого поганого між ними не станеться". Але вони традиційно плутають закоханість (яка проходить досить швидко) із справжнім коханням (для формування якого ще потрібно буде докласти багато зусиль і часу). Молодята ще не знають про сімейні кризи і не зовсім розуміють потреби один одного, тому й не уявляють, що зрада є можливою... А з часом секс на стороні здається єдиним виходом із жахливої ситуації у власному подружжі, такою собі втечею з сімейної кризи і емоційною розрядкою.

Тому психологи радять обговорювати молодятам питання подружньої зради, свого ставлення, різних альтернатив виходу з цієї ситуації та можливості пробачення ще на етапі заручин. Це одне з важливих питань для відповідального приготування до шлюбу (детальніше див. тут).

Іншою причиною подружньої зради є суворе осудження інших і занадто впевнене переконання "Я б так ніколи не зробив", "В нас так ніколи не буде". Крилаті вислови "Ніколи не кажи Ніколи!" і "Не осуджуй іншого!" є істиною. На мою думку, допускаючи той досвід, який людина сильно осуджує в інших і заперечує для себе, Бог дає нам можливість стати більш толерантними, навчитись приймати інших і бачити в них Божественне начало. Дає можливість навчитись не осуджувати інших, а більше займатись власним розвитком, бачити "колоду в своєму оці".

Ще одним чинником поширеності подружніх зрад є стереотипи "вільного кохання", які переважають в сучасному європейському світі. Ці стереотипи спонукають молодих людей на сексуальні стосунки перед шлюбом, на зміну партнерів, на безвідповідальні, тимчасові відносини і на громадянський шлюб. Якщо ці всі речі є присутні до шлюбу, то чому ж вони мають зникнути після одруження? Адже це так просто - не підходимо один одному, то навіщо ж страждати, коли є легкий і звичний вихід? Зняти стрес і відчути себе бажаним/ою.

Тепер давайте розглянемо глибше, що ж таке зрада. В більшості, для мужчин це просто статевий акт, який задовільняє його фізіологічні потреби. Це може статися один раз в житті і часто більше ніколи не повторюється. Особливо, коли після зради чоловік переосмислює свої цінності та життєві пріорітети після зради (яка могла бути необдуманим вчинком в обставинах, які дуже сприяли цьому). Якщо чоловік все ж поставить цінність сім"ї та стосунки з дружиною на перше місце, то подружжя може перейти цю кризу.

Якщо ж для чоловіка визначальними в стосунках на стороні є саме стосунки, якщо він шукає в іншій жінці те, чого не може знайти у власній дружині (захоплення ним, повага до нього, ставлення до нього як до мужчини врешті-решт), тоді зрада переростає в нові стосунки і розпад сім"ї. Врятувати подружжя тоді дуже складно... Хоча заради дітей обоє батьків можуть докласти зусиль.

Якщо ж зраджує жінка, то це, швидше за все, не буде лише статевим актом. Швидше навпаки, до статевого акту справа може й не дійти. Жінка, намагаючись задовільнити свої природні потреби, схильна шукати в іншому чоловіку те, що не може дати свій. Вона шукає співрозмовника, який готовий її вислухати, який вміє прийняти її емоції і дати їй підтримку та захист. Який буде бачити в ній жінку - красиву, ніжну, емоційну, слабку врешті-решт (а не кухарку, прибиральницю, няньку і ще й ту, яка заробляє гроші в сімейний бюджет). Тому легкий флірт жінкам подобається, але доводити справу до інтимних стосунків жінки не дуже хочуть. Все ж цінність сім"ї для них є, зазвичай, пріорітетною.

То як же характеризувати зраду? Просто як статевий акт між особою, яка перебуває в шлюбі, і особою, яка не є її чоловіком або дружиною? Мені здається, це визначення є неповним, адже, як я писала, до статевого акту може й не дійти. Але стосунки з іншим чоловіком чи жінкою можуть бути набагато глибші, відвертіші,одним словом - інтимніші, аніж з власним чоловіком чи дружиною... І припинити цю зраду, щоб відновити нормальні стосунки в подружжі є надзвичайно складно, набагато складніше, ніж пробачити один статевий акт без особливих прив"язаностей...

Тому я хочу наголосити на тому, що зрада це не явище, це процес, в якому задіяні двоє. І ці двоє - це подружжя, тобто чоловік і дружина ( а не чоловік і коханка чи жінка і коханець, як можна було подумати). Саме чоловік і дружина, будуючи свої стосунки в подружжі, наближують або ж закреслюють можливість зради. Коли ми в подружжі живемо лише заради своїх інтересів, намагаючись задовільнити власне Его і не дбаємо про природні потреби партнера, то в кінці кінців партнер буде шукати можливість задовільнити ці потреби якось інакше... І тут важко сказати, хто більше винен? Та й чи потрібно, бо обом є складно в ситуації зради.

Як я вже писала, подружжя може пройти кризу, проживши зраду, лише разом. Це означає, що той, хто зрадив, повинен зізнатися. А також усвідомити для себе пріорітетність шлюбу. А тоді починається робота з пробаченням і прийняттям. І тут йдеться не лише про пробачення того, хто оступився, але один одного (оскільки в зраді задіяні обоє подругів), а також і себе. Це довгий процес, адже потрібно щиро пробачити і партнера, і себе, а також відновити довіру. І далі будувати стосунки вже іншого плану, якісно інші стосунки (адже попередні призвели до зради).

Ще хочу написати одне застереження до дружин. Чоловіки, як правило, сприймають свою дружину як найкращу і не дуже схильніїї критикувати в присутності інших. Це є природно для чоловіків тому, що таким чином вони принижують себе (адже зізнатися іншому, що маєш щось не найкраще - це "не круто" і дуже принижує його чоловічу гідність). Натомість жінки чомусь дуже люблять порівнювати своїх чоловіків з іншими ("а в сусіда - хата біла"). Це є величезною помилкою, адже чоловік хоче бути героєм для своєї дружини, хоче бути найкращим! І якщо він чітко розуміє, що так не є... тожі він шукає ту, для якої він, все-таки, буде найкращим! Бо це його головна природна потреба! Важливо також є те, що жінка навіть може вголос не висловлювати порівнянь, чоловік їх просто відчуває. Адже це добре зрозуміло, чи Тобою захоплюються і Тебе поважають, чи просто жаліють і не сприймають...

Тому ще раз наголошую, що зрада, це процес, можливість якого подружжя творить разом. І виходити з цього процесу потрібно разом!Категорія: Психологія подружніх стосунків, Чоловік, Жінка, Психологія сексуальності, Блог Лідії Кондратик, Поради психолога

Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам Зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.