Справжні потреби чоловіків та жінок.

Автор: Лідія від 21-07-2015, 10:57, переглянули: 1917

Про найважливіші потреби чоловіків та жінок я вже розповідала у попередніх постах. Содіваюся, пам"ятаєте їх? :)

Переважна більшість людей на запитання: "Що Ви найбільше потребуєте від чоловіка/дружини?" відповідають просто: "Любові". І це прекрасно, що "усі ми прагнемо любові, чи юні, чи немолоді..." (з пісні гурту Соколи).

Але слово "Любов" має різне значення для чоловіків та жінок. Пригадаємо, що для жінки любов означає турботу. Тобто, коли чоловік турбується про жінку та про її безпеку, жінка відчуває, що чоловік її справді любить. Ця турбота повинна проявлятися в словах ("як Ти себе почуваєш?", "що б Ти сьогодні хотіла?") , а також в діях (допомогти в домашніх турботах чи зробити щось особисто для дружини, подарунки та квіти - теж гарний прояв турботи). Але дбати про жінку чоловік може лише тоді, коли жінка йому довіряє і приймає від нього турботу.

І для чоловіка саме довіра жінки означає те, що жінка його любить. Як цікаво в нас виходить - ми маємо різні уявлення про любов і різні потреби, але саме вони є взаємодоповнюваними. Коли жінка довіряє - чоловік турбується і захищає - жінка, відчуваючи турботу, впевнюється, що чоловік її любить, і ще більше довіряє чоловіку - а чоловік, відчуваючи любов і довіру жінки до нього хоче ще більше дбати про жінку...

Розглянемо ще кілька пар взаємодоповнюваних потреб чоловіка та жінки (за Джоном Греєм).

Дуже важливою потребою для чоловіка є те, щоб його приймали таким, яким він є. На жаль, більшість наречених чомусь впевнені, що зможуть після весілля "перевиховати", змінити чоловіка... Дівчина ще до весілля, знаючи про недоліки хлопця (наприклад, неохайний, неорганізований, палить цигарки чи вживає алкоголь), думає собі: "нехай він одружиться, а потім я його швидко "перевиховаю", ради мене він... (кине палити, пити і буде частіше митися)...

Але змінити чоловіка дружина не може... може лише його зламати... зробити з нього не мужчину (до чого покликана кожна дружина), але хлопчика... сина, який виконує волю матері, бо своєї вже не має...
Багато чоловіків, не маючи достатньо внутрішньої сили, відповідають "добре" на прохання/накази дружини змінитись. Але це означає лише те, що ці чоловіки дбають про спокій і не хочуть лишній раз сваритись з дружиною. Але вони не мають достатньо сил, щоб змінюватись. Та й бажання докладати зусиль для змін теж не мають...

Є такі чоловіки, які відразу говорять тверде "ні!" на прохання/накази дружини змінитись. І такі стосунки є більш справжніми, в них немає брехні, тому в них більше шансів стати здоровими. А здоровими є ті стосунки, в яких ми приймаємо один одного, такими як ми є і поважаємо один одного. І в той же час сприяємо розвитку один одного (сприяємо, а не спонукаємо, вмовляємо чи "тиснемо" різними способами). І налагодження здорових подружніх стосунків починається з принципу прийняття один одного такими, як ми є.

Коли жінка приймає чоловіка таким, яким він є, то для нього це означає, що дружина поважає його. Бо про яку повагу може йти мова, коли дружина постійно вказує на недоліки і вимагає змінитись? Проте саме повага від дружини є надзвичайно важливою потребою кожного чоловіка. Це першочергова умова для успішного зростання чоловіка, для його досягнень та для його щастя. Чоловіка, якого не поважає дружина, видно здалеку, і його поступово перестають поважати інші. Досягнути чогось в таких умовах для чоловіка є практично неможливо. Часом дружині важко поважати чоловіка, бо вона добре знає його недоліки, але потрібно пам"ятати, що і вона неідеальна, а поважати чоловіка є не лише її подружнім обов"язком, але її природною потребою. Якщо вона, звичайно, хоче, щоб чоловік розвивася і досягав вищого рівня духовного і матеріального розвитку, а з ним і його сім"я. Цікавим є те, що чоловіки, зазвичай, висловлюють менше претензій до дружин, ніж дружини до чоловіків.

Потреба жінок є подібною, але дещо складнішою. Жінка потребує розуміння і лише тоді прийняття. Тобто жінці важливо, щоб чоловік вислухав її, почув її, зрозумів їїі тоді вже прийняв (усвідомлено і без оцінок та порад). Ці потреби теж взаємопов"зані: коли чоловік вислухає і зрозуміє жінку, то жінці тоді легше приймати чоловіка таким, якм він є. Жінка розуміє, що вона не є ідеальною. Коли чоловік розуміє і приймає її, задовільняючи її потребу, то й вона може приймати його неідеальним (хоч він і неохайний, зате він мене розуміє!). І старається бачити в ньому його кращі, сильні якості. Це сприяє тому, що чоловік хоче розвиватися і ставати кращим.

Третя пара потреб: жінка потребує повагу, а чоловік потребує вдячності. Коли чоловік розуміє жінку, тоді він старається дбати про неї так, як потрібно саме їй. І це для жінки означає, що чоловік поважає її, адже він розуміє і приймає її думки і почуття, її емоції, її потреби і бажання, ставить їх пріоритетними. Тоді жінка є дуже вдячна чоловіку, вона висловлює свою вдячність при кожній нагоді. І не вважає, що дякувати не потрібно, бо чоловік "лише виконує свої обов"язки".

Наступна пара потреб подібна до попередньої, лише дещо глибша. Жінці потрібна відданість чоловіка, а чоловікові потрібне захоплення жінки. Жінці потрібно відчувати, що чоловік готовий ради жінки на подвиг, що він хоче здійснити її мріїї, старається задовільнити її бажання. Для жінки це означає, що чоловік їй відданий, що він може заради її потреб поступитися власними бажаннями чи звичками. І тоді жінка захоплюється таким чоловіком, вона вважає його своїм героєм і показує йому це. Для чоловіка це надзвичайно важливо, адже всі чоловіки народжені, щоб бути героями, щоб здійснювати подвиги ради коханих жінок.

Є й інші класифікації основних потреб чоловіка та жінки. Наприклад, ось така (див. тут)

5 основних потреб чоловіка:
- Сексуальне задоволення / sexual fulfillment
- Супутник по відпочинку (спільний відпочинок) / recreational companionship
- Приваблива партнерка / attractive spouse
- Домашня підтримка / domestic support
- Захоплення і похвала / admiration

5 основних потреб жінки:
- Прив’язаність / affection (non-sexual)
- Спілкування / conversation
- Чесність і відкритість / honesty and openness
- Фінансова підтримка / financial support
- Присвячення родині / family commitment

А ще жінці потрібно чути, що вона гарна і кохана, їй дуже потрібні спілкування не лише з чоловіком, але й подругами (жіноче спілкування) і відвертість у спілкуванні. Для жінки є дуже важливо творити комфорт у "своєму гніздечку", яке забезпечив їй чоловік, і де вона почуває себе у безпеці. І їй дуже потрібні подарунки!!!

А чоловікові потрібно бути необхідним (таким, без якого дружина не буде настільки щасливою), найважливішим (господарем, тим, хто вирішує), чути, що він розумний і сильний і бачити захоплення в очах дружини, йому потрібно, щоб жінка вважала його героєм. Ще чоловікові потрібно мати час на своє хоббі, а також можливість "піти у свою печеру", де його ніхто не буде турбувати. І, звичайно, чоловікові потрібна у житті Ціль, інакше він не знає, куди йому йти і чого досягати.Категорія: Психологія подружніх стосунків, Чоловік, Жінка, Блог Лідії Кондратик, Поради психолога

Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам Зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.