Християнська психологія » Психологія сім'ї » Психологія подружніх стосунків » Приховані наслідки дошлюбного співжиття

 

Приховані наслідки дошлюбного співжиття

Автор: Христинка від 23-11-2014, 00:02, переглянули: 1122

Приховані наслідки дошлюбного співжиття
Зростання популярності дошлюбного співжиття - одна з найбільш важливих демографічних змін ХХ століття, що стосуються сім'ї. При цьому дослідження, проведені на початку нинішнього століття в досить-таки розвинених країнах, вже дозволяють прийти до висновку, що спільне проживання до шлюбу призводить до погіршення стосунків молодих після вступу в шлюб, до низької задоволеності шлюбом, високого рівня насильства в сім'ї і підвищення ймовірності розлучення. Коли говориш молодим, які рідко ходять до церкви, що жити разом до весілля - це нездоровий вибір, вони, не замислюючись, зараховують тебе до фанатиків, які не бажають відкрито глянути в очі реаліям наших днів.
Спільне проживання до укладення шлюбу або «пробний шлюб» здається одним з найнадійніших способів краще пізнати один одного. І дійсно, хіба не найголовніше для майбутнього подружжя - перед вступом у шлюб як можна ближче пізнати один одного? У цьому світі, де події розвиваються з такою запаморочливою швидкістю, де все знаходиться в безперервному зміненні, ми неначе потребуємо якоїсь гарантії, якогось випробування, яке підтвердило б нам, що ми здійснюємо правильний крок, єднаємося з хорошою людиною . Тай народна мудрість ніби як теж підтверджує цей сучасний погляд на відносини між людьми, навчаючи: щоб пізнати людину, треба з'їсти з ним пуд солі.

Співжиття послаблює міцність прихильності

Тривалий час навіть фахівці - психологи та соціологи - стверджували, що для майбутнього сім'ї важливо заздалегідь дізнатися звички, уподобання і недоліки коханої людини, щоб зрозуміти, чи зможемо ми ужитися з ним. Однак, зробивши вибір на користь співжиття до шлюбу, можна опинитися в наступних ситуаціях.

Можна прийти до висновку, що, живучи, ти користуєшся всіма перевагами шлюбу, але при цьому у тебе залишається свобода вибору. Так що чим довше тривають відносини, навіть якщо вони задовільні з точки зору обох або хоча б одного з партнерів, тим важче зробити крок в сторону одруження. За цим відкладанням шлюбу може ховатися і почуття нашої невпевненості, і очікування того, коли певні моменти, які нас не влаштовують, і певні проблеми вирішаться, щоб тоді вже піти на наступний крок.

Іншим можливим варіантом може виявитися такою: шукаючи відповідного партнера (партнерку), ми потрапимо в порочний круг пошуків по типу проб і помилок, які в кінцевому підсумку вимотають нас і наша енергія вичерпається, а радість і безпосередність відносин підуть. І ми знову і знову будемо приходити до висновку: «Вона (він) мені теж не підходить ... Ах, та й я ж всього лише пробував (ла)».

Не зупиняючись на думках, обгрунтованих з психологічної, моральної та релігійної точок зору, наведемо деякі висновки соціологічних досліджень. Ці дослідження наочно демонструють, що, всупереч поширеній думці про необхідність періоду пробного співжиття, це призводить до небажаних наслідків.

Соціологи підрахували, що в даний час відносини дошлюбного співжиття поширені дуже широко: співжиття передувало 60% шлюбів, а більш-менш конкретні плани вступити в шлюб є ??у 75% пар, що живуть у цивільному шлюбі. Але якщо ми звернемося до конкретної дійсності, то побачимо, яка прірва між реальністю і загальнопоширеними уявленнями про користь співжиття. Результати досліджень, проведених в університетах Канади, Швеції, Нової Зеландії та Сполучених Штатів, доводять: очікування того, що дошлюбні стосунки призведуть до зміцнення сім'ї, не виправдовуються. Отримані дані свідчать, що від 50 до 80% подружніх пар, які разом жили до шлюбу, розлучаються, і цей показник значно вищий, ніж у подружжів, що не жили разом до шлюбу.

Дослідники заговорили про «ефект співжиття», який полягає в тому, що міцність прихильності у таких пар з часом слабшає, конфліктів стає все більше, зростає напруженість у відносинах, в результаті все це призводить до розлученнь, кількість яких усе збільшується. Одна з причин цього наступна: живучи разом до шлюбу, партнери звикають домовлятися між собою і вирішувати розбіжності не дуже здоровими способами, які базуються на контролі і маніпулюванні іншим.

Соціологи вказують на марність дошлюбного співжиття

Професор Джей Тічмен з Університету Західного Вашингтона стверджує, що «однією з найбільш очевидних є кореляція між дошлюбним співжиттям і подальшим розпадом шлюбу». У той же час в шлюбах, яким не передувало пробне співжиття, відносини між подружжям будуються за позитивної моделі, а їх погляд на майбутнє виявляється більш оптимістичним.


Так що відносини співжиття диктують нам наступне: «Я не дуже впевнений (на) в тобі. Але можна спробувати: подивимося, що з цього вийде », в той час як шлюб означає:« Я хочу тебе всю (всього) без вилучень, з твоїми плюсами і мінусами, і всього (всю) себе віддаю тобі ». Як бачимо, мова йде про зовсім різні речі, які ніяк не можуть виникати один з одного; соціологічні ж дослідження приходять до висновку, що ідея співжиття до шлюбу - ідея збиткова і неприродна.


http://mihaelkalush.at.uaКатегорія: Психологія сім'ї » Психологія подружніх стосунків

Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам Зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.