Християнська психологія » Психологія сім'ї » Чоловік » Чоловіки і жінки різні... Відмінності на фізіологічному рівні.

 

Чоловіки і жінки різні... Відмінності на фізіологічному рівні.

Автор: Лідія від 12-06-2015, 12:09, переглянули: 1262

Чоловіки і жінки різні... Відмінності на фізіологічному рівні.
Чоловіки і жінки є різні. Ми вже це знаємо. Але чому? Ми народжувались однаково, росли і виховувались однаково (за вийнятком хіба щотого,що хлопчикам не можна було плакати, а дівчаткам битися), вчилися разом і конкурували в школах та вузах за кращі оцінки. А потім конкурували вже серйозніше за кращі посади. То чому ж ми різні?

У серіїї статей "Чоловіки і жінки" буду розповідати про відмінності на різних рівнях, пояснювати причини та роздумувати, що ж з тим робити. Тобто, як нам, таким різним, жити разом і допомагати один одному розвиватись.

Ми є різні фізіологічно. Усі ми точно це знаємо. Ще з садочку. Та й потім, у школі, коли хлопці швидше бігали і могли носити парти...
Але не все так просто. Адже ця сила у чоловіків є не просто так. Відмінностями на фізіологічному рівні (і не тільки) керують гормони. Ось з цього все й почнемо.

Чоловіків мужчинами роблять чоловічі гормони, а жінок жінками відповідно - жіночі. Потрібно сказати, що у всіх нас, і у чоловіків і у жінок, з народження (а навіть від зачаття) присутні і чоловічі гормони і жіночі гормони. Але, звісно, якихось є більше, проте інші (гормони протилежної статі) нам теж потрібні. Гормони виробляються в ендокринних залозах, головна з яких - гіпофіз, розташовується в головному мозку. Саме від роботи гіпофіза залежить функція інших ендокринних залоз: надниркових, щитовидної залози, яєчників. Це означає, що наша Мужність чи Жіночість є в "нашій голові", тобто залежить від головного мозку.

Почнемо з чоловічих гормонів. Це простіше (загалом, все що стосується чоловіків - простіше, а це означає - надійніше і стабільніше). Чоловічі гормони - андрогени, серед них найважливішим є гормон тестостерон, відомий як гормон мужності і сили. Він виробляється у яєчках і досягає найвищого (і відтоді стабільного) рівня у підлітковий період під час статевого дозрівання. Від того часу рівень тестостерону у чоловіків є однаковим впродовж життя аж до смерті. Є, звичайно, незначні коливання, але відновлення звичного рівня це питання від 20 хв (в молодості) до кількох днів (у старості). Це означає:
чоловіки є плідними від часу статевого дозрівання і аж до смерті;
чоловіки є стабільними, у них відсутні коливання природних циклів, спричинені гормонами (як у жінок).

З жінками все набагато складніше. В їх організмі діють кілька груп гормонів (і в кожній групі достатньо своїх різних гормонів, що по-різному впливають на жіночий організм). Більш відомими є групи естрогенів та прогестинів, але є ще лютеїнізуючий гормон, Фолікулостимулюючі гормони та пролактин. Всі ці гормони діють в організмі не одночасно і мають зовсім різний вплив на жінку.

Зазвичай, про гормони згадують, коли потрібно логічно пояснити поганий настрій жінки, пов"язуючи це з ПМС. І в цьому є рація, але не все таке просто. Процес життєдіяльності жіночого організму є циклічним. Це означає, що рівні різних груп гормонів є різними в певний період циклу і спричиняють певні зміни в організмі, впливаючи на емоційний стан та поведінку жінки в різні періоди місячного циклу. Детальніше на цьому зупинятися не буду, але загалом скажу, що інколи жінка є грайливою, привабливою, довірливою (це в період овуляції, коли сама природа жінки спонукає її до репродуктивної функції - головне завдання природи, все ж таки). А після цього періоду наступає період закритості, навіть роздратування чи агресії (щоб зберегти вагітність на ранніх строках, що є складним завданням). Ну і піком все ж є ПМС, тобто емоційна підготовка до перенастройки організму. Адже менструація - це завжди новий період, підготовка цілого організму до наступної спроби виконати головне завдання природи. Індіанці говорили, що менструальна кровотеча - це сльози організму жінки за дитиною, яка "не вдалася".

Ось так, якщо коротко про жінку. І про плідність:
жінки є плідними від часу статевого дозрівання і лише до клімаксу (це окрема тема для посту);
природа жінки є циклічною, нестабільною, складною.

Про це ще декілька слів, маю на увазі складність жінки. Такими нас сотворив Бог. Різними. Чоловік був створений першим. А жінка була створена пізніше. Це ми знаємо. Одне з жартівливих пояснень (проте яке підтримується в іудаїзмі) говорить про те, що жінка є більш досконалою, бо створена після чоловіка. А наступна версія, вона завжди складніша за попередню. "Видання друге, змінене і доповнене"... :). Тобто чоловік є досить простим, зате надійним і стабільним. Він досягає цілі, як бойова машина ("бачу ціль, не бачу перешкод"). Якщо раптом десь щось поламається, можна "замінити, зремонтувати" просто на полі бою і далі - до Цілі!.

За вдалим порівнянням п.Гридковець, чоловік - це бобінний програвач (великий, надійний, солідний, якщо раптом щось зламається - можна розібрати, зремонтувати і він далі працює, навіть якщо виявилися "лишні деталі після ремонту"). Цей програвач має лише одну функцію - відтворювати записи на бобінах. Тобто чоловік є монофункціональним, в нього Ціль і він не відволікається на багато інших різних завдань ("по дорозі")

А в жінок усе складніше. Жінка - це наче сучасний айфон. Дуже складний пристрій, який все може і все знає :). Але якщо раптом десь сильніше натиснути чи, не дай Боже, кинути - все. Жодна функція більше не працює. І зремонтувати не так просто... І лишніх деталей точно немає... Якщо не працює якась функція - велика ймовірність, що й інші працювати теж не будуть.

Після усвідомлення цього чоловікам є досить страшно спілкуватися з нами жінками, та, чесно кажучи, й жінкам не набагато простіше. Про те, що з цим всім робити будемо говорити далі.Категорія: Чоловік, Жінка, Блог Лідії Кондратик, Поради психолога

Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам Зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.