Християнська психологія » Психологія сім'ї » Як приготуватися до по подружжя, як зрозуміти, що це саме він/вона

 

Як приготуватися до по подружжя, як зрозуміти, що це саме він/вона

Автор: Лідія від 30-08-2015, 18:24, переглянули: 1476

Як приготуватися до по подружжя, як зрозуміти, що це саме він/вонаРозпочинаю новий розділ "Чоловік та жінка в подружжі".

"Як можна було так помилитись? Ми ж зовсім не пара... Точно були кращі варіанти..." - часто задаємо собі питання, переживаючи першу сімейну кризу (і не тільки першу).

Чому ми так думаємо і що з цим робити, а також про те, як свідомо вибирати партнера на все життя - читайте в статті.І сказав Бог: "Недобре бути чоловіку самотнім! Створю йому поміч, подібну до нього."

Коли Бог творив світ, він кожного разу захоплювався своїм творінням - "І побачив Бог, що це добре". Лише коли створив Адама і побачив, що він є самотній, тоді вперше сказав, що це недобре. Мабуть, саме тому нам недобре бути самотніми. Ми є нещасливі, коли почуваємо себе одинокими. Тому більшість людей шукають собі пару. Понад 80 відсотків населення Землі живуть у сім"ях (у різних місцевостях, правда, сім"ї є різними, але важливим є факт, що люди обирають не бути самотніми).

Ми відчуваємо, що, знайшовши свою пару, можемо збудувати близькі стосунки і в тому бути щасливими. Але як її шукати, цю пару?

Я переконана в тому, що чоловіка чи дружину нам дарує Господь. Чомусь нам подобається певний тип осіб протилежної статі, далі нас чомусь зацікавлює якась певна особистість, а потім ми вирішуємо одружитись саме з цією людиною, хоч, можливо, логічно такий вибір складно пояснити. В нашому світі немає випадковостей, адже Бог є всемогутнім і милостивим. Було б смішно навіть подумати, що Бог міг випадково чи помилково допустити якусь ситуацію. Тому неможливо є "випадково одружитись" чи помилково створити сім"ю не з тією особою (переконуючи себе, що ми не пара).

Тобто кожна жінка є варта свого чоловіка, а кожен чоловік заслуговує на таку дружину. Як ви, мабуть, помічали - в подружжі поєднані протилежності. Головна протилежність, звичайно, закладена в тому, що чоловік і жінка базово є різними (і про це я розповідала в багатьох статтях першого розділу). Але, і попри цю головну відмінність, чоловік і жінка є, зазвичай. різними по характеру і темпераменту. Якщо вона спокійна і флегматична, то він, скоріш за все, буде енергійним сангвініком. Якщо йому подобаються шумні компанії, то їй більше подобається проводити час з книгою чи на природі, на самоті.

На перший погляд, це поєднання протилежностей нелогічне і дуже ускладнює нам життя. Проте, якщо задуматись глибше, чи цікаво нам було б прожити ціле життя з "подібним до себе", реакції кого є абсолютно передбачливі, а думки і бажання є майже однаковими? Навіть, якщо б такі люди не вбили один одного в перші місяці спільного життя (особливо якщо б обоє були імпульсивні та нестримані), то довго жити разом їм було б досить нудно - все відомо наперед і завжи діють однаково і передбачено.

Але Бог мав для нас інший план, бо й чоловік і жінка є різними по своїй суті. Ми є протилежними, але не цілісними, тому просто доповнюємо один одного, навчаючи один одного те, що нам не дуже властиве. І навіть показуємо, що світ насправді різноманітний і безмежний. І немає "єдино-правильного" шляху чи стилю поведінки, тому вчимося приймати ІНШЕ, приймаючи протилежну рису в чоловіка чи дружини. Якщо навчимося приймати, не осуджуючи чи повчаючи, в сім"ї, тоді зможемо це робити і в суспільстві, збільшуючи мир та злагоду в світі.

Знаю з власного досвіду, що це досить таки складно - приймати іншого ІНШИМ, не таким як я, протилежним. Але тут потрібно зрозуміти, що таким чином ми дорослішаємо, зростаємо і вдосконалюємось. Приймати іншу людину ІНШОЮ, не намагаючись її "вдосконалити" чи перевиховати, - це ознака зрілої особистості.

Готуючись до подружжя, потрібно думати не "що він чи вона може мені дати?", але "що я можу дати цій людині, щоб він/вона були щасливі". Бо подружні стосунки це як збільшуване скло - щасливу людину зроблять ще щасливішою, а нещасну - ще більш нещасною. Люди, які не вміють чи не можуть бути щасливими самі по собі, навряд чи стануть щасливими в подружжі. Адже вони будуть очікувати, що інший має зробити щось для них. Вони ж одружуються, щоб стати щасливими, а це означає, що хтось їх має ощасливити :). І такі очікування дуже шкодять здоровим стосункам у шлюбі.

Тому, порада для дівчат - вибираючи хлопця, найважливіша ознака це, чи є в цього хлопця Ціль. Така Ціль, заради якої він вчиться, розвивається, займається і знає, що йому потрібно робити в житті (має чіткі плани). Тоді хлопець живе не лише заради насолоди (а в підлітковому віці через дію гормонів є сильні статеві потяги, які складно контролювати). Але в нього більше працює логічна частина мозку, яка спрямовує його енергію на його розвиток, на його становлення як мужчини. І в стосунках з дівчиною такий хлопець думає не про миттєву насолоду, а про те, чи зможе ця дівчина зрозуміти його Ціль і підтримати його на шляху досягнення Цілі. Тобто такий хлопець більш схильний думати про майбутнє, будувати серйозні плани і брати на себе відповідальність.

Подібною є і порада для хлопців - вибираючи дівчину, зважати на глибину і різноманітність її внутрішнього світу. Добра, ніжна, чутлива, скромна дівчина є справжнім скарбом в сучасному світі, адже саме така дівчина стане доброю, ніжною, чутливою і вірною дружиною і матір"ю. А ще дівчина, яка має хоббі, яка живе насичено і цікаво, яка пізнає світ у його різноманітності, не буде очікувати, що хлопець повинен її ощасливити. Вона не буде сумувати одна і чекати на хлопця як на спасіння. Їй і самій цікаво жити. Але вона готова ділитись своїм захопленням, цікавістю та пізнанням світу з однодумцями. Так навіть цікавіше і веселіше :). А хлопцю, до того ж, важче завоювати таку дівчину, вона не буде кидатися в обійми першого ліпшого (бо просто на це не буде мати час). І хлопцю потрібно буде придумувати щось цікаве і оригінальне, щоб завоювати її увагу. Коли в неї життя і так цікаве, то придумати щось цікавіше - то справжній виклик дляхлопця. Але це дуже важливий етап у становленні мужчини - завоювати свою принцесу (про це детально є в книзі "Дике серце" Джона Елдреджа). Відсутність цього етапу (чи якщо він був легким і простим) дуже негативно впливає не все подальше життя подружжя.

Хлопцю і дівчині також потрібно зважати на внутрішні якості того, кого вибирають. Вибираючи хлопця потрібно зважати на його відповідальність, вміння приймати рішення, силу волі, організованість, щедрість, а також чутливість і бажання зрозуміти дівчину, її внутрішній світ. Вибираючи дівчину потрібно зважати на її красу (звичайно, зовнішню - тобто вміння дбати про себе, але в першу чергу внутрішню красу - багатий внутрішній світ), доброту, чуйність і миролюбність. Глибина духовного життя також є важливою рисою для обох, але вона не повинна переходити в крайність. Оскільки, плануючи сімейне життя, потрібно бути свідомим того, що жити в світі досить складно, тому потрібно вміти забезпечувати матеріальні потреби.

Коли ж попередній вибір вже відбувся і ви замислюєтесь, чи хочете саме з цим хлопцем чи цією дівчиною поєднати своє життя, то варто чесно відповіси на три запитання:
1. Чи хочу я жити з цією людиною в старості (уявивши себе і його/її старенькими дідусем і бабусею)?
2. Чи зможу я піклуватися про цю людину до кінця життя, якщо трапиться якась травма чи хвороба (і ця людина стане не дуже дієздатна)?
3. Чи комфортно нам молитись разом?
Ці питання є складні, тому потрібно щиро собі дати на них відповіді (дякую п. Людмилі Гридковець за ці питання та її величезний досвід).

Важливим є також період заручин, коли молоді люди вже вирішили про шлюб і оголосили, що вони є парою. Тобто, вони вже поводять себе як пара (кожного разу вибираючи один одного і не дозволяючи собі "вільну" поведінку чи відвертий флірт з іншими), але все ще перевіряють свої стосунки через спілкування та проживання різних ситуацій разом. Бажано проговорювати свої життєві цінності, цілі, плани, пріорітети, щоб не було великих розбіжностей і для кращого взаєморозуміння та підтримки один одного в майбутньому. У цей період заручин хлопець чи дівчина ще можуть змінити своє рішення стосовно шлюбу.

Ще молодих людей хвилює так звана "статева сумісність" і сучасний світ заохочує перевірити її до шлюбу, щоб не помилитись. Я б не радила її перевіряти прямо і на це є багато причин. Однією з них є проблема порівняння і оцінки в майбутньому (якщо молоді люди вже кілька разів перевіряли, то після шлюбу, хочеш-не хочеш, будуть порівнювати з попереднім досвідом). Інша проблема полягає в тому, що хлопець, отримавши статеві стосунки вже й не має потреби одружуватись, але залишає собі право покинути цю дівчину (гарна стаття "Громадянський шлюб - шлях в нікуди" див. тут). Ще одну проблему (вже на рівні гормонального впливу дошлюбного статевого досвіду) розповідає Марк Гангор (див. тут).

Проте фізіологічна сумісність перевіряється просто поцілунком та обіймами. Якщо молодим людям обом є приємно (немає відчуття бридкості), то у статевій сфері вони будуть сумісні (якщо обоє будуть будувати цю сферу разом, як і інші сфери подружнього життя).

Якщо ж обранця ще немає, то переживати і активно шукати його теж не варто. Краще молитись Богу за майбутнього чоловіка (див. тут) чи майбутню дружину (див. тут).

На останок - жарт: "Я молилась Богу про доброго чоловіка. І Він дав мені доброго чоловіка. А мій чоловік не молився про добру дружину... тому має те, що має... winked "Категорія: Психологія сім'ї, Психологія подружніх стосунків, Чоловік, Жінка, Психологія сексуальності, Блог Лідії Кондратик

Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам Зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.