Християнська психологія » Психотерапія і консультування » S-О-R, або як впоратися з негативними емоціями?

 

S-О-R, або як впоратися з негативними емоціями?

Автор: Юрій Романюк від 30-05-2021, 20:56, переглянули: 210

Хочемо ми цього чи ні, “важкі” емоції є частиною нашого життя. Кожен з нас час від часу впадає в тенета негативної емоції, втрачає терпіння або поводить себе ірраціонально під їхнім впливом. У таких ситуаціях ми не впізнаємо себе. У процесі сварки — ми вже починаємо шкодувати про те, що не можемо контролювати те, що з нами відбувається. Емоції, такі очевидні, природні та нормальні виходячи поза рамки перемінюють, втомлюють і руйнують відносини. Іноді вони також руйнують наш прихований внутрішній світ.
У вас є вибір — ви можете піддатися тому, що з вами роблять небажані відчуття і складні емоції. Або ви можете взяти під контроль себе та їх — незалежно від вашого емоційного стану.

Сьогодні я пропоную для вас один з методів, який може спрацювати в тих кризових ситуаціях, про які я згадував раніше. Якщо складні емоції є природною частиною нашого життя, так само природно мати справу з ними, щоб обмежити шкоду. Кожен раз, коли ви опиняєтеся в ситуації, яка не дає вам спокою, згадуйте букви S-О-R і візьміть емоції під свій контроль.

Тепер трішки про абревіатуру S-О-R або як впоратися з негативними емоціями?

S (stop) - зупинитись

O (observation) - подивитись

R (reactionem) - відреагувати

Надзвичайні ситуації вимагають швидких реакцій, які є ефективними та корисними – саме тому ярлик як керувати своїми емоціями повинен бути легким для нагадування та запам'ятовування. Я пропоную використовувати абревіатуру SOR.

А зараз пропоную вам ознайомитись більш детальніше зі значення цього ярлика.
S (stop) - зупинитись
Поява складних емоцій може бути несподіваною, але і передбачуваною. Незалежно від того, що відбувається, зупиніться на мить. Вийдіть з кімнати, закрийте очі, вийдіть із ситуації, дайте собі час перепочити. Скажіть собі стоп в той момент, коли ви відчуваєте, що ось-ось настане кризовий момент (ви вибухнете, розридаєтеся, впадете в паніку і т.). Ви ж знаєте себе? Ви можете помітити, що відбувається. Однак не важливо, на якому етапі ви зупинитеся, головне зупинитись. Скажи собі стоп.
O (observation) - подивитись
Як тільки ви зупинилися на мить, зверніть увагу на виниклі емоції. Що Ви відчуваєте? Як відреагувало ваше тіло? Які думки у Вас в голові? Як Ви реагуєте? Що Ви думаєте про себе, про своє оточення, про ситуацію, яка викликала такі відчуття?
R (reactionem) - відреагувати
Робота з важкими емоціями та ситуаціями вимагає вжиття заходів і пошуку конструктивних рішень. Тому подумайте про те, що ви відчули, і подумайте про те, як ви могли б розрядити свої емоції. Пам'ятайте, що у кожного з нас є свої найкращі методи. Щоб розбити повітряну кулю складних емоцій — спробуйте, використовуючи метод проб і помилок, знайти свої власні методи та техніки.

Дозвольте мені як приклад показати вам кілька простих та досить універсальних способів на реагування в неприємних емоційних ситуаціях:
1. Фізичні навантаження (магічні 15 хвилин)
2. Прогулянка-оксигенація
3. Релаксація (музика, душ, запалення свічок)
4. Розмова з людиною, яка буде слухати.
5. Говори мовою емоцій (мені шкода, коли ... використовуй замість того, щоб назвати себе нехорошим дурнем)
6. Трансформація (викликати позитивні відчуття) - обніматися замість крику, посміхатися замість виражати гнів...

Складні емоції трапляються в житті кожного з нас і проблема не в них, а в тому як ми реагуємо і переживаємо їх. Заохочую пізнавати себе, щоб віднайти радість спілкування і довіри.Категорія: Психотерапія і консультування

Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам Зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.