Християнська психологія » Психологія травмуючих ситуацій » Сексуальні зловживання щодо дітей та їх наслідки у дорослому житті

 

Сексуальні зловживання щодо дітей та їх наслідки у дорослому житті

Автор: Мирон Шкробут від 5-02-2022, 00:10, переглянули: 149

Сексуальні зловживання щодо дітей та їх наслідки у дорослому життіДосвід сексуальних контактів дитини з дорослою людиною має негативний вплив на її фізичний, емоційний і соціальний розвиток. Негайні та довготривалі наслідки сексуальних зловживань щодо дитини є різноманітними, а поява таких наслідків залежить від багатьох чинників.
Негайні наслідки (симптоми) можуть впливати на всі сфери розвитку: статеву, емоційну, соціальну, когнітивну та фізичну (соматичну) сферу, вони переважно залежать від віку дитини.
Довготривалі наслідки також можуть впливати на багато різних сфер життя. Вони часто проявляються у вже дорослої людині у такому вигляді (Finkelhor, 1986, як цитується в роботі Beisert, Izdebska, 2012):
емоційні проблеми та деформоване самосприйняття;
соматичні та дисоціативні розлади;
проблеми із самоповагою;
міжособистісні проблеми;
соціальні проблеми;
сексуальні проблеми.
У цьому дослідженні проаналізовані довготривалі наслідки у дорослому віці сексуальних зловживань, що відбулися в дитинстві, особливо пов'язані з ризикованою сексуальною поведінкою (декілька партнерів одночасно, нерозбірливі сексуальні контакти), вразливість до повторної віктимізації, проституція.
Дослідження проведене у 2015 р. Фундацією «Даємо дітям силу» (Польща) в рамках проекту «Попередження сексуального насильства та сексуальної експлуатації дітей в країнах Центральної та Східної Європи - комплексний підхід» за фінансової підтримки OAK Foundation.

повний звіт дослідження_ukr.pdf [432.7 Kb]
джерелоКатегорія: Психологія травмуючих ситуацій, Психологія сексуальності

Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам Зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.