Християнська психологія » Вікова та педагогічна психологія » Митрополит Андрей Шептицький про виховання дітей

 

Митрополит Андрей Шептицький про виховання дітей

Автор: Lidija від 2-04-2013, 08:08, переглянули: 3916

Митрополит Андрей Шептицький про виховання дітей
Пам'ятайте, що християнське виховання є більшим добром, ніж усе добро світу (Лист до вірних, 1899)

Найважливіша справа для Церкви народу й родин, щоб діти були добре виховані... Щоб той обов'язок виховання дітей як слід виконувати, пам'ятайте на мою так часто повторювану раду: спільно молитися рано й увечір вголос, по змозі, з Молитослова. При вас і мала дитина, яка ще нічого не розуміє, привикне до молитви, вслухаючись в слова Отченашу і Символу віри. А кожне слово важливе, кожне слово є дверми до неба; воно підносить душу з болота матеріального життя і повсякденної злоби, біди і нужди до чогось вищого, святого, чистого, - до Бога, до того життя, що нам його дає благодать Ісуса Христа. Тому кожне слово молитви нехай буде проказане голосно, виразно, з острахом Божим, з глибоким переконанням, з душею, зверненою до неба та відверненою від гріха (До вірних єпархії, 1939).
Щоб вберегти дітей від великої небезпеки, нехай батьки впроваджують у родинне життя спільні молитвиґ. і то співані. Нехай читають вголос Святе Письмо і побожні книжки, нехай кожна дитина на грудях носить хрестик чи медалик, нехай віддадуть хату під опіку Пречистої Діви, нехай благають Пресвяте Серце Спасителя, щоб помогло їм сповнити важкі обов'язки щодо дітей (До сповідників, 1940).

На мою думку, треба дитині від перших літ, як тільки приходить до розуму, говорити про святість душі і про молитву до Всевишнього. Думаю, що і ми маємо ум Христовий, - у всіх виховних інституціях треба вчити молодь, щоб до щоденних молитов додавала благання: Зроби нас святими! (Про виховання молоді, 1942).
Думаю, що одною з найважливіших справ є плекання в молоді високих ідеалів. Виховання, яке даємо, повинно виробляти героїв, бодай так, щоб деякі з вихованих Церквою стали великими християнами. Можна і треба плекати різні великі ідеали: ідеал наукової праці, ідеал витривалої консеквентної та ідейної праці для родини і для народу, як хто хоче стати учителем молоді, виховником, провідником громади тощо. Але кожному з молодих безумовно треба ідеалу бути добрим, а то й великим християнином. До певної міри молодь мусить зрозуміти, що від того залежить успіх у досягненні інших ідеалів (Про виховання молоді, 1942).

Молодь треба виховувати в щирій любові до Вселенської Церкви і Батьківщини. Недостойний Христа той, хто патріотичні обов'язки ставить вище від релігійних обов'язків.
(Про виховання молоді, 1942).



Категорія: Вікова та педагогічна психологія, Спадщина святих

Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам Зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.