ВІДЧУВАЮЧИ ЗАГРОЗУ…

Автор: Мирон Шкробут від 29-01-2014, 13:11, переглянули: 956

Від імені Єпископів Української Греко-Католицької та Римо-Католицької Церков України прагнемо сьогоднішнім зверненням підтримати всілякі старання, спрямовані на захист подружжя, що є союзом любові між чоловіком та жінкою, та виступити на захист сім’ї, що є найкращим середовищем для виховання дітей, адже саме в родині кожний дістає визнання, захист і шану, і що більшої потребує допомоги, то чуйнішою і турботливішою опікою оточується (1). Батьки стають співпрацівниками і в певному сенсі представниками Бога, коли вони передають життя і виховують його у згоді з Його Отцівським задумом (2).
Десять років тому папа Йоан Павло ІІ, перебуваючи у Львові та Києві, закликав Церкву поставити добро родини за пріоритет. Оскільки сім’я є незаперечною цінністю як в індивідуальному, так і суспільному вимірі, понтифік закликав родини, щоб "відновлюючись, духовно спричинилися до піднесення якості цілого суспільного життя" (Київ, 24 липня 2001 року). Ці слова є завданням сьогодення.
З болем спостерігаємо, як у багатьох країнах світу, зокрема Заходу, на юридичній площині чиняться спроби знищити сім’ю та допустити розбещення дітей. Такі спроби найчастіше є ініціативою діячів гомосексуальних середовищ, за підтримки засобів масової інформації. Такі дії суперечать не лише християнським цінностям, а й природному моральному закону, що базується на здоровому глузді та внутрішньому імперативі чинити добро та уникати зла. У різні способи суспільство намагаються переконати, що в ім’я толерантності та політичної правильності слід це приймати або принаймні закривати очі на зло, яке несуть собою гомосексуальні союзи, що вдають та пародіюють "священні подружні вузли", а також вважати за нормальне усиновлення дітей такими зв’язками. Здорові традиційні погляди ігноруються, замовчуються або висміюються. Ці згубні тенденції не мають кордонів і поступово проникають також і в наше суспільство та країну.
Церква бачить велику загрозу для сім’ї у поширенні та негативному впливі таких тенденцій, які є проявом морального безладу, а тому є неприйнятні. Ще не запізно протиставитися їм не тільки як християни – заради вірності Євангелію нашого Господа Ісуса Христа, а й просто як українські громадяни – заради гідності людини та її справжнього блага, заради щастя теперішнього та прийдешнього поколінь та задля збереження перевірених тисячоліттями наших добрих національних традицій.
Відчуваючи щораз більшу загрозу традиційним людським цінностям, хочемо нагадати, що Святе Письмо засуджує гомосексуальні зв’язки (пор. 1 Кор 6, 9-10) як наслідок проявів гріха. Творець від початку сотворив людину чоловіком і жінкою та покликав їх стати одним тілом (пор. Мт 19, 4-6; Мк 10, 6-8; Бут 2, 24), а це означає – образом таїнства самого Бога: "Бог сотворив людину на свій образ, на образ Божий сотворив її: чоловіком і жінкою сотворив їх" (Бут 1, 27). Віддаляючись від Бога, людина втрачає здатність усвідомлювати й розпізнавати в собі Божий образ.
Згідно з Конституцією України права кожної людини є захищені. Водночас внаслідок брехливої гомосексуальної пропаганди поступово утворюється таке становище, коли захисту, також і юридичного, сьогодні потребує найдорогоцінніша частина суспільства, якою є і має залишитися сім’я. Саме сім’я збудована на нерозривному союзі чоловіка та жінки, скріпленому взаємною любов’ю та вірністю, й обдарована Богом благодаттю продовження людського роду. Не можна допустити, щоб гомосексуальні зв’язки поважилися на права, що належать винятково подружжю та родині. Пам’ятаючи про те, наскільки важливою для доброго і гармонійного розвитку дитини є присутність батька і матері в сім’ї, сама думка про виховання дітей у середовищі гомосексуальних зв’язків переповнює нас болем та викликає обурення.
Благословляємо всіх на діяльність, спрямовану на порятунок, зміцнення і підтримку подружжя і сім’ї та захист дітей перед моральним розбещенням, бо майбутність належить тим народам, у яких подружжя є святою засадою, у яких родинне життя чисте і святе. Молимо Господа охоронити від спокус злого духа, який підступно спокушує нас дуже невинними, на перший погляд, пропозиціями, оволодіває людським сумлінням та диктує свій спосіб життя і діяльності. Перед брехнею та деморалізацією нехай оберігає нашу країну святий архангел Михаїл, покровитель України – держави з більш ніж тисячолітнім християнським корінням.

Львів-Брюховичі, 09 лютого 2012 року Божого

(1) Пор. Йоан Павло ІІ, Енцикліка Evangelium Vitae (25 березня 1995 р.), №92.
(2) Пор. ІІ Ватиканський Собор, Душпастирська конституція про Церкву в сучасному світі Gaudium et spes (7 грудня 1965 р.), № 50.

джерело: http://katolyckyj-visnyk.blogspot.com/Категорія: Психологія статей

Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам Зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.