МЕЛХІСЕДЕК: ДОКАЗ ІСНУВАННЯ ПЕРВІСНОГО МОНОТЕЇЗМУ

Автор: Петро Гусак від 9-10-2019, 12:15, переглянуло: 1135


Гусак П.Р. Мелхіседек: доказ існування первісного монотеїзму (Філософсько-герменевтичний коментар до Бут 14, 18-20). // Вересневі наукові читання, ХХХІІІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція. – м. Вінниця, 16 вересня 2019 року. – Ч. 3, 86 с. – С. 65-68.

Категорія: Святе Письмо, Спадщина святих, Психологія впливу та протидії маніпуляцій, Етнопсихологія

 

Як контролювати свій язик?

Автор: Мирон Шкробут від 19-06-2016, 11:15, переглянуло: 1597

Як контролювати свій язик?Найбільша наша потреба — належно контролювати свій язик і загнуздувати його. Рушій язика — серце. Чим наповнене серце, те виливається через язик. І навпаки, — передані язиком почуття серця ще більше укріпляються й укорінюються в серці. Тому язик є одним із немалих чинників у формуванні нашої вдачі.

Добрі почуття є мовчазними. Слів шукають переважно почуття егоїстичні, щоб висловити те, що лестить нашому самолюбству й що може показати нас, як нам здається, з кращого боку. Багатослів'я в багатьох випадках походить від деякої гордої зарозумілості, через яку, уявляючи, що ми дуже компетентні й що наша думка про предмет мови найповніша, відчуваємо нестримне спонукання висловитися і своєю велемовністю з численними повторюваннями закарбувати цю думку й в серцях инших, напрошуючись таким чином їм у непрошені вчителі та мріючи мати инколи учнями таких осіб, які розуміють діло набагато краще від учителя.

Категорія: Християнська психологія, Психологія особистості, Спадщина святих

 

Таїнство любові

Автор: Мирон Шкробут від 28-12-2015, 20:23, переглянуло: 987

Таїнство любовіШлюб – диво на землі. В світі, в якому все нарізно, шлюб – це місце, де двоє, завдяки тому, що покохали один одного, стають одним цілим, це місце, де розбіжності закінчуються, і починається відлік нового - спільного життя. І в цьому найбільше чудо людських взаємин: двоє стають єдиною особистістю, різні особистості, тому що покохались і прийняли одна одну до останку, беззаперечно, стають чимось більшим, ніж двійця, ніж просто дві людини, - стають цілістю.

Над цим кожному потрібно замислитися, тому що жити нарізно нестерпно, важко, а водночас – легко й звично. Розумові інтереси, смаки розбігаються, і тому дуже легко сказати собі: я хочу жити тим, що мене цікавить. Хтось живе для прибутку, хтось – для культури, хтось шукає ідеал, але я – самодостатня одиниця, мені вистачає мене самого... А насправді від цього відбувається розпорошення людства. У підсумку – не залишається нічого від тієї дивної єдності, яка могла б існувати між людьми. І шлюб є дивом відновлення єдності там, де вона не може бути відновлена людськими силами...

Категорія: Психологія подружніх стосунків, Чоловік, Жінка, Спадщина святих

 

Коли на серці сум. Як боротися з нудьгою?

Автор: Мирон Шкробут від 27-11-2015, 13:35, переглянуло: 1790

Коли на серці сум. Як боротися з нудьгою?
Той, хто ремствує, - до жодного діла не здатний, ні до чого не має бажання. Він ледачий і завжди має напоготові привід, аби ухилитися від роботи, та ще й інших розбещує словами: «Нащо це, пощо те? З того нема жодної користи».
Не думай, що потерпаєш від скорбот більше від інших. Хто живе на землі, не уникне повітря; так і людину, яка живе на цьому світі, не можуть не спокушати скорботи й хвороби. Хто зайнятий земним, від земного зазнає скорботи, хто стремить до духовного - від духовного. Але останні назовуться блаженними, бо їхній плід буде щедрим у Господі....

Категорія: Спадщина святих, Бібліотека

 

ЯК МОЖНА ЗАВЖДИ І ПО-ДРУЖНЬОМУ РОЗМОВЛЯТИ З БОГОМ?

Автор: Мирон Шкробут від 16-10-2015, 12:38, переглянуло: 2161

ЯК МОЖНА ЗАВЖДИ І ПО-ДРУЖНЬОМУ РОЗМОВЛЯТИ З БОГОМ?Бог хоче, щоб ми довірливо і по-дружньому розмовляли з Ним

Категорія: Молитва, Спадщина святих, Бібліотека

 

Як зростати духовно. Настанови на кожен день тижня.

Автор: Мирон Шкробут від 20-09-2015, 00:31, переглянуло: 1634

Як зростати духовно. Настанови на кожен день тижня.Як зростати духовно.
Настанови на кожен день тижня.
Преп. Авва Дорофей

Категорія: Молитва, Спадщина святих

 

ДІДАХЕ - Вчення Дванадцятьох Апостолів

Автор: Мирон Шкробут від 7-09-2015, 19:01, переглянуло: 1138

ДІДАХЕ - Вчення Дванадцятьох АпостолівЄ два шляхи : один — життя, інший— смерті, і між ними — велика різниця.
Шлях життя є таким: спершу возлюби Бога, який створив тебе, потім — ближнього свого, як себе самого. Чого б ти не бажав собі, того й сам не чини іншому.
Вчення цих слів є таким: благословляйте тих, хто проклинає вас, і моліться за ворогів ваших; постіть за тих, хто переслідує вас. Бо в чому милість, якщо любите тих, які вас люблять? Хіба погани не роблять того самого? Ви ж любіть тих, які ненавидять вас, і не матимете ворогів.

Категорія: Основи християнської психології » Спадщина святих

 

Чому Бог одні прохання приймає, а інші відхиляє?

Автор: Мирон Шкробут від 6-09-2015, 23:26, переглянуло: 1029

Чому Бог одні прохання приймає, а інші відхиляє?...ти, маючи намір просити, перед тим, як вдатися до Подателя, розглянь прохання своє, чи чисте воно, уважно вникни в причину, яка спонукує до прохання. Якщо спонукання, за яким просимо, тягне за собою шкоду; то Той, Хто вилікував синів Зеведеєвих нехай перегородить джерела наших прохань.
Кожен, хто просить, повинен уподібнюватися Подателеві. Він може дати нам все; але не дає того, що є пагубним. Він завжди може простити гріхи, але не прощає іноді по правді Своїй; Він завжди може відмовити в милості; але не допускає цього іноді доброта Його.

Категорія: Молитва, Спадщина святих

 

Ревнивість і заздрість

Автор: Мирон Шкробут від 4-09-2015, 13:18, переглянуло: 1416

Ревнивість і заздрістьРевнивість здається тобі ділом добрим, а дехто вважає легким і маловажливим гріхом заздрити тим, улюблені браття, які кращі від них. А вважаючи гріхом легким і маловажливим, не бояться його; не боячись, нехтують ним; нехтуючи ж, не уникають його, і таким чином здійснюється невидима і таємна згуба: будучи ледь помітною для того, щоб завбачливі могли вберегтися від неї, вона приховано пошкоджує уми необачні. Між тим Господь звелів нам бути мудрими, заповідав бути вкрай обережними, щоб ворог, який завжди чуває і безнастанно підстерігає нас, увірвавшись в серце, не роздмухав із іскор пожежі, не перетворив малого у велике і, заколисуючи недбалих і необережних легким диханням і тихим віянням, не збудив вихорів і бур та через це не розрушив віри і спасіння, не розбив самого життя...

Категорія: Психологія подружніх стосунків, Спадщина святих

 

Про скрушення

Автор: Мирон Шкробут від 2-08-2015, 12:45, переглянуло: 1094

Про скрушенняДва слова про душевне скрушення
були написані св. Іоаном Золотоустом наприкінці 374 або на початку 375 року
на прохання благочестивих і близьких йому людей, імена яких вказані у заголовку цих слів,
ченця Димитрия і Стелехія, коли він після висвяти на церковного читця св. Мелетієм, єпископом Антиохійским, оселився в обителі ченців, що проводили подвижницьке життя у суміжних з Антиохією горах.

Категорія: Молитва, Спадщина святих

 
Назад Вперед