Назад Вперед

МЕЛХІСЕДЕК: ДОКАЗ ІСНУВАННЯ ПЕРВІСНОГО МОНОТЕЇЗМУ

Автор: Петро Гусак від 9-10-2019, 12:15, переглянуло: 1260


Гусак П.Р. Мелхіседек: доказ існування первісного монотеїзму (Філософсько-герменевтичний коментар до Бут 14, 18-20). // Вересневі наукові читання, ХХХІІІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція. – м. Вінниця, 16 вересня 2019 року. – Ч. 3, 86 с. – С. 65-68.

Категорія: Святе Письмо, Спадщина святих, Психологія впливу та протидії маніпуляцій, Етнопсихологія

 

Як контролювати свій язик?

Автор: Мирон Шкробут від 19-06-2016, 11:15, переглянуло: 1681

Як контролювати свій язик?Найбільша наша потреба — належно контролювати свій язик і загнуздувати його. Рушій язика — серце. Чим наповнене серце, те виливається через язик. І навпаки, — передані язиком почуття серця ще більше укріпляються й укорінюються в серці. Тому язик є одним із немалих чинників у формуванні нашої вдачі.

Добрі почуття є мовчазними. Слів шукають переважно почуття егоїстичні, щоб висловити те, що лестить нашому самолюбству й що може показати нас, як нам здається, з кращого боку. Багатослів'я в багатьох випадках походить від деякої гордої зарозумілості, через яку, уявляючи, що ми дуже компетентні й що наша думка про предмет мови найповніша, відчуваємо нестримне спонукання висловитися і своєю велемовністю з численними повторюваннями закарбувати цю думку й в серцях инших, напрошуючись таким чином їм у непрошені вчителі та мріючи мати инколи учнями таких осіб, які розуміють діло набагато краще від учителя.

Категорія: Християнська психологія, Психологія особистості, Спадщина святих

 

Таїнство любові

Автор: Мирон Шкробут від 28-12-2015, 20:23, переглянуло: 1019

Таїнство любовіШлюб – диво на землі. В світі, в якому все нарізно, шлюб – це місце, де двоє, завдяки тому, що покохали один одного, стають одним цілим, це місце, де розбіжності закінчуються, і починається відлік нового - спільного життя. І в цьому найбільше чудо людських взаємин: двоє стають єдиною особистістю, різні особистості, тому що покохались і прийняли одна одну до останку, беззаперечно, стають чимось більшим, ніж двійця, ніж просто дві людини, - стають цілістю.

Над цим кожному потрібно замислитися, тому що жити нарізно нестерпно, важко, а водночас – легко й звично. Розумові інтереси, смаки розбігаються, і тому дуже легко сказати собі: я хочу жити тим, що мене цікавить. Хтось живе для прибутку, хтось – для культури, хтось шукає ідеал, але я – самодостатня одиниця, мені вистачає мене самого... А насправді від цього відбувається розпорошення людства. У підсумку – не залишається нічого від тієї дивної єдності, яка могла б існувати між людьми. І шлюб є дивом відновлення єдності там, де вона не може бути відновлена людськими силами...

Категорія: Психологія подружніх стосунків, Чоловік, Жінка, Спадщина святих

 

Коли на серці сум. Як боротися з нудьгою?

Автор: Мирон Шкробут від 27-11-2015, 13:35, переглянуло: 1854

Коли на серці сум. Як боротися з нудьгою?
Той, хто ремствує, - до жодного діла не здатний, ні до чого не має бажання. Він ледачий і завжди має напоготові привід, аби ухилитися від роботи, та ще й інших розбещує словами: «Нащо це, пощо те? З того нема жодної користи».
Не думай, що потерпаєш від скорбот більше від інших. Хто живе на землі, не уникне повітря; так і людину, яка живе на цьому світі, не можуть не спокушати скорботи й хвороби. Хто зайнятий земним, від земного зазнає скорботи, хто стремить до духовного - від духовного. Але останні назовуться блаженними, бо їхній плід буде щедрим у Господі....

Категорія: Спадщина святих, Бібліотека

 

ЯК МОЖНА ЗАВЖДИ І ПО-ДРУЖНЬОМУ РОЗМОВЛЯТИ З БОГОМ?

Автор: Мирон Шкробут від 16-10-2015, 12:38, переглянуло: 2243

ЯК МОЖНА ЗАВЖДИ І ПО-ДРУЖНЬОМУ РОЗМОВЛЯТИ З БОГОМ?Бог хоче, щоб ми довірливо і по-дружньому розмовляли з Ним

Категорія: Молитва, Спадщина святих, Бібліотека

 

Як зростати духовно. Настанови на кожен день тижня.

Автор: Мирон Шкробут від 20-09-2015, 00:31, переглянуло: 1710

Як зростати духовно. Настанови на кожен день тижня.Як зростати духовно.
Настанови на кожен день тижня.
Преп. Авва Дорофей

Категорія: Молитва, Спадщина святих

 

ДІДАХЕ - Вчення Дванадцятьох Апостолів

Автор: Мирон Шкробут від 7-09-2015, 19:01, переглянуло: 1180

ДІДАХЕ - Вчення Дванадцятьох АпостолівЄ два шляхи : один — життя, інший— смерті, і між ними — велика різниця.
Шлях життя є таким: спершу возлюби Бога, який створив тебе, потім — ближнього свого, як себе самого. Чого б ти не бажав собі, того й сам не чини іншому.
Вчення цих слів є таким: благословляйте тих, хто проклинає вас, і моліться за ворогів ваших; постіть за тих, хто переслідує вас. Бо в чому милість, якщо любите тих, які вас люблять? Хіба погани не роблять того самого? Ви ж любіть тих, які ненавидять вас, і не матимете ворогів.

Категорія: Основи християнської психології » Спадщина святих

 

Чому Бог одні прохання приймає, а інші відхиляє?

Автор: Мирон Шкробут від 6-09-2015, 23:26, переглянуло: 1077

Чому Бог одні прохання приймає, а інші відхиляє?...ти, маючи намір просити, перед тим, як вдатися до Подателя, розглянь прохання своє, чи чисте воно, уважно вникни в причину, яка спонукує до прохання. Якщо спонукання, за яким просимо, тягне за собою шкоду; то Той, Хто вилікував синів Зеведеєвих нехай перегородить джерела наших прохань.
Кожен, хто просить, повинен уподібнюватися Подателеві. Він може дати нам все; але не дає того, що є пагубним. Він завжди може простити гріхи, але не прощає іноді по правді Своїй; Він завжди може відмовити в милості; але не допускає цього іноді доброта Його.

Категорія: Молитва, Спадщина святих

 

Ревнивість і заздрість

Автор: Мирон Шкробут від 4-09-2015, 13:18, переглянуло: 1477

Ревнивість і заздрістьРевнивість здається тобі ділом добрим, а дехто вважає легким і маловажливим гріхом заздрити тим, улюблені браття, які кращі від них. А вважаючи гріхом легким і маловажливим, не бояться його; не боячись, нехтують ним; нехтуючи ж, не уникають його, і таким чином здійснюється невидима і таємна згуба: будучи ледь помітною для того, щоб завбачливі могли вберегтися від неї, вона приховано пошкоджує уми необачні. Між тим Господь звелів нам бути мудрими, заповідав бути вкрай обережними, щоб ворог, який завжди чуває і безнастанно підстерігає нас, увірвавшись в серце, не роздмухав із іскор пожежі, не перетворив малого у велике і, заколисуючи недбалих і необережних легким диханням і тихим віянням, не збудив вихорів і бур та через це не розрушив віри і спасіння, не розбив самого життя...

Категорія: Психологія подружніх стосунків, Спадщина святих

 

Про скрушення

Автор: Мирон Шкробут від 2-08-2015, 12:45, переглянуло: 1139

Про скрушенняДва слова про душевне скрушення
були написані св. Іоаном Золотоустом наприкінці 374 або на початку 375 року
на прохання благочестивих і близьких йому людей, імена яких вказані у заголовку цих слів,
ченця Димитрия і Стелехія, коли він після висвяти на церковного читця св. Мелетієм, єпископом Антиохійским, оселився в обителі ченців, що проводили подвижницьке життя у суміжних з Антиохією горах.

Категорія: Молитва, Спадщина святих

 

Слово про смуток

Автор: Мирон Шкробут від 28-07-2015, 13:43, переглянуло: 1394

Слово про смуток... ти скаржився - на те, що колись, коли жив світським життям, не відчував нічого подібного, а коли розіп'явся для світу, тоді і відчув таку хворобу, яка здатна засмутити і повалити в розпач.
- на те, що чимало з тих, котрі живуть серед задоволень, зазнавши такої ж хвороби, після короткочасних страждань звільнилися від цієї хвороби і повністю розсудилися, і навіть одружилися, стали багатодітними батьками, насолоджуються задоволеннями цього життя, і вже не піддаються подібній хворобі. А ти проводиш стільки часу в постах, цілонічних молитвах та інших подвигах, однак не отримуєш звільнення від тих страждань, що тебе спіткали.
- на те, що той святий муж, що виявив таку велику силу на інших людях, не міг вчинити цього на тобі, улюблений, і не тільки він, але й ті, що були з ним, які навіть сильніші за нього, і всі відійшли від тебе, не отримавши успіху.
Крім того, за твоїми словами, ти сильно побиваєшся ще й тому, що сила засмучення так опанувала твоєю душею, що часто ледь не кидався в петлю, чи в ріку, чи в прірву.


Смуток, печаль, депресія заповнюють життя багатьох людей позбавляючи можливості бути щасливим. Ці стани душі не є чимось новим, вони були відомі багатьом святим, і вони давали добрі поради, як позбутися цього жахливого стану.
Прочитайте чудові поради від святого Івана Золотоустого.

Категорія: Спадщина святих, Корисні Поради

 

До молодої вдови

Автор: Мирон Шкробут від 25-07-2015, 12:23, переглянуло: 1095

До молодої вдовиУсі будуть згідні з тобою і ніхто навіть із надто мудрих не буде заперечувати того, що ти зазнала важкого удару... Але оскільки поранені мають проводити весь час не з плачем та сльозами, а старанно піклуватися і про лікування ран, щоб вони, будучи залишеними без уваги, не заподіяли більших сліз і не підсилили полум'я скорботи, тому корисно і тобі прийняти словесну втіху і, трохи зупинивши потоки сліз, бодай на короткий час віддати себе тим, котрі хочуть тебе утішити. Тому і ми не тривожили тебе під час найтяжчої скорботи, коли ця блискавка щойно впала (на тебе), але, перечекавши цей проміжок часу і надавши тобі можливість насититися риданням, коли нарешті ти змогла подивитися трохи з цієї імли і відкрити слух для тих, що намагаються тебе утішити...
Коли я згадав про цю війну, то мені пригадався великий ряд вдовиць, які колись особливо сяяли знаменитістю своїх чоловіків, а тепер, раптом одягнувшись у жалобний чорний одяг, всі проводять час у сльозах... Всі вони, відправивши своїх чоловіків на війну в надії на їхнє повернення, замість чоловіків отримали сумну вістку про їхню смерть. Ті, що прийшли до них, не тіла убитих (чоловіків) принесли їм, а тільки розповіді про те, як вони загинули. А є такі, що не удостоїлися навіть такої розповіді і не могли довідатися, як упали (їхні чоловіки)...

Категорія: Спадщина святих, Корисні Поради

 

ВНУТРІШНІЙ ЧОЛОВІК

Автор: Мирон Шкробут від 17-07-2015, 22:36, переглянуло: 1182

ВНУТРІШНІЙ ЧОЛОВІКВНУТРІШНІЙ ЧОЛОВІК,
що в комірчині серця свого усамітнившись, роздумує і молиться таємно
«У мене в нутрі запалало моє серце, і від думок моїх огонь зайнявся» (Пс. 39, 4).

Категорія: Молитва, Спадщина святих

 

Як радіти і бути вдячним...

Автор: Мирон Шкробут від 13-07-2015, 21:00, переглянуло: 772

Як радіти і бути вдячним... скільки доречних приводів для радости подарувала нам Божа щедрість. Нас із небуття приведено до буття, Творець створив нас за своєю подобою, ми маємо розум, дар мови, бо такою є наша досконала природа, завдяки якій ми пізнали Бога. Уважно вивчаючи блага творіння, ми по вивченому, неначе по якихось письменах, пояснюємо собі величний Божий промисел стосовно всього та Божу мудрість. Ми здатні розрізняти добро і зло, сама природа навчила нас вибирати корисне й уникати шкідливого. Ми були розлучені з Богом через гріх, але знову наближені до Нього, оскільки кров Єдинородного звільнила нас від ганебного рабства. А надія на воскресіння, на насолоду ангельськими благами, на Царство Небесне й обіцяні блага, що їх неможливо збагнути та описати словами!
Як же то можливо, щоб не визнати це достатньою причиною для радости та для безперервних веселощів? Та й ще гірше - думати, що лише той, хто насичує черево, забавляє і себе музикою, спить у м'якій постелі, живе життям, сповненим радощів. Я ж вважаю, що ті, котрі не позбавлені здорового глузду...
Святий Василій Великий

Категорія: Основи християнської психології » Спадщина святих

 

БОГ НЕ Є ВИНУВАТЦЕМ ЗЛА

Автор: Мирон Шкробут від 10-07-2015, 13:22, переглянуло: 1130

БОГ НЕ Є ВИНУВАТЦЕМ ЗЛА
Той справді позбавлений розуму, здорового глузду і є безумцем,
хто говорить: Немає Бога.
Але нерозумний і той, з хто вважає Його винуватцем зла...

святий Василій Великий

Категорія: Основи християнської психології » Спадщина святих

 

Як подолати заздрість.

Автор: Мирон Шкробут від 5-07-2015, 07:42, переглянуло: 1317

Як подолати заздрість.Із пристрастей, що зароджуються в людських душах, немає згубнішої, ніж заздрісність. Вона більше завдає шкоди її носію, ніж тим, кому він заздрить. Як іржа їсть залізо, так заздрість - душу, у якій оселилася. Як єхидни народжуються, прогризаючи утробу матері, так, зазвичай, заздрість пожирає душу, яка страждає на цю хворобу.
Заздрість - це муки через те, що ближньому ведеться добре, тому заздрісному ніколи не бракує печалей і прикростей. У ближнього нива краще вродила, у його домі достаток, його життя сповнене радощів - усе підживлює хворобу, усе посилює страждання заздрісника. ..

Категорія: Основи християнської психології » Спадщина святих

 

Як опанувати гнів.

Автор: Мирон Шкробут від 4-07-2015, 15:06, переглянуло: 910

Як опанувати гнів.Користь духовних настанов, як і медичних порад, що їх доречно і вчасно подасть досвідчений лікар, найкраще помітна тоді, коли їх доцільність підтверджують добрі результати, саме тоді стає очевидно, наскільки вони були мудрі й корисні, поліпшили життя та вдосконалили тих, які прислухалися до них.
Давши самі волю гніву, неначе дорогу якомусь стрімкому потокові, а також безпристрасно спостерігаючи недостойну поведінку инших, коли вони гніваються, ми переконалися у справедливості слів: Муж гнівливий має непристойний вигляд (Прип. 11, 25).
Ця пристрасть, одного разу заволодівши розумом і душею, перетворює людину на звіра і, позбавивши її розуму, перешкоджає бути людиною. Гнів подібний до зміїної отрути. Розгніваний біситься, як скажений собака, кидається на инших, як скорпіон, кусає, як змія.
Як можна пояснити це зло? Що змушує людей миттєво запалюватися гнівом із незначного приводу? Кричать, казяться, нападають агресивніше за зміїв і доти не зупиняються, доки від надміру й нестримности злоби гнів їх, неначе пухир, не лусне, і запалення не пройде...
Як нам уникнути шкідливих наслідків гніву?
Що ж треба робити, щоб пристрасть була доречною? Як це можливо?

Категорія: Чоловік, Жінка, Спадщина святих

 

«Шлях» - Св. Хосемарія Ескріва де Балагер

Автор: Мирон Шкробут від 25-06-2015, 18:58, переглянуло: 3182

«Шлях» - Св. Хосемарія Ескріва де Балагер
Св. Хосемарія Ескріва де Балагер відкрив в Католицькій Церкві новий шлях до святості. Він нагадав християнам про те, що всі люди можуть знайти святість, якщо вони виконують свої щоденні заняття в християнському дусі. Книга Хосемарія Ескріва де Балагер «Духовні роздуми» (1934) становить собою набір цитат, висловлювань та афоризмів. У другому виданні ця книга дістала назву «Шлях», і в ній автор справді вдався до спроби накреслити шлях «релігійної реконкісти», за якої «Опус деї» брала на себе відповідальність за релігійне відродження світу, що повинен жити за заповідями Божими.

Категорія: Спадщина святих, Бібліотека

 

ГІДНІСТЬ ХРИСТИЯНСЬКОГО ПОДРУЖЖЯ у пастирських творах митрополита Андрея Шептицького

Автор: Мирон Шкробут від 28-04-2015, 12:24, переглянуло: 1018

ГІДНІСТЬ ХРИСТИЯНСЬКОГО ПОДРУЖЖЯ у пастирських творах митрополита Андрея Шептицького

Тайна подружжя є великим таїнством Христової віри, бо є символом Божої благодаті і вічного спасіння.
Неодноразово лунали заклики з уст теперішнього папи Івана Павла II про необхідність проведення нової євангелізації на широких просторах Європейського континенту. Нова євангелізація, в свою чергу, ставить перед кожним пересічним християнином вимогу відкривати заново потенціал життя, який пропонується у Христовій Євангелії.

Категорія: Психологія подружніх стосунків, Спадщина святих

 

ПОБОЖНІ ПОЧУВАННЯ ДУШІ, ЩОХОЧЕ ВПОВНІ НАЛЕЖАТИ ДО ІСУСА ХРИСТА

Автор: Мирон Шкробут від 9-03-2015, 12:41, переглянуло: 1490

ПОБОЖНІ ПОЧУВАННЯ ДУШІ, ЩОХОЧЕ ВПОВНІ НАЛЕЖАТИ ДО ІСУСА ХРИСТА
СВЯТИЙ АЛЬФОНС ЛІГУОРІ
(1696-1787) це один із великих Святих Христової Церкви. Він був одним із найбільше плодовитих, аскетичних письменників, основником Чину Отців Редемптористів і взірцевим єпископом. За глибоке знання і працю в моральнім богословії Церква проголосила його покровителем католицьких моралістів і сповідників

Категорія: Молитва, Спадщина святих, Бібліотека

 
Назад Вперед