Християнська психологія » Християнська психологія » Чи існує християнська психологія?

 

Чи існує християнська психологія?

Автор: Юрій Романюк від 30-04-2021, 23:53, переглянули: 316

Чи існує християнська психологія?
Християнсько-орієнтована психологія містить в собі масивний досвід загальної психології про природу людини пропускаючи його через призму християнських цінностей. Можемо сказати що прийшов час на психологію котра спрямована на духовність.
Не просто проживання людиною життя чи виживання у ньому, а усвідомлення себе в житті та свого місця у всесвіті — являється найвищим критерієм існування у світі.

На просторах інтернету, в аудиторіях університетів часто зустрічаємо в дискусіях питання: “Що таке християнська психологія і чи взагалі вона має право на життя як наука?”
Чи можливо християни особливі люди та в них своя психологія? Я думаю що ні.
Для мене є ближчим термін християнсько-орієнтована психологія. Який показує більш точно даний напрямок і відкриває велике наукове поле пошуку і розуміння людини. Як і кожна психологія у своїй основі розглядає людину, її психічні процеси, розвиток, прагнення, вартість і цінності та сенс її буття.

Християнсько-орієнтована психологія на мою думку своє коріння має в християнській антропології.
Давайте з Вами спробуємо сконструювати основні риси цієї антропології:
1) онтологічна структурованість: у християнській антропології не йдеться про єдину природу (спосіб буття). Людина визначається не тільки створеною природою, в якій вона перебуває, але також ставленням до іншої Природи (Божественної).
2) онтологічна цілісність, холізм: людина у своєму бутті й спрямованості життя, в ставленні до Бога є єдине ціле;
3) онтологічний телеологізм і динамізм (процесуальність): християнська антропологія говорить про буттєве призначення людини, яке вона повинна осягати;
4) онтологічна свобода: людина має вибір прийняти або відкинути, виконувати або не виконувати своє буттєве призначення;
5) відкритість в метаантропологічний (есхатологічний) горизонт: виконання буттєвого призначення тягне онтологічну трансформацію, подолання меж людської природи.

Наступним питанням є цінність особистості.
Тільки у сформованому християнському світогляді цінність особистості стає максимально вираженою, дає їй можливість осягнути повноту свого призначення і можливість піднятися на найвищий щабель свого розвитку. Не просто проживання життя чи виживання у ньому, а усвідомлення себе в житті та свого місця у всесвіті — являється найвищим критерієм існування у світі.

Християнсько-орієнтована психологія містить в собі масивний досвід загальної психології про природу людини пропускаючи його через призму християнських цінностей. Можемо сказати що прийшов час на психологію котра спрямована на духовність.

І християнський психолог (психотерапевт) це спеціаліст котрий в першу чергу сам визнає християнські цінності та допускає дію благодаті у своїй праці.
Психолог може не говорити про свої переконання, але рекомендації психолога і його методи будуть обґрунтовані його світоглядом. Християнський психолог може не говорити своєму клієнтові, що він християнин, але він відмовиться від методів котрі будуть суперечити його сумлінню, і його поради будуть мати духовну складову. Він ніколи не буде застосовувати методи, які дозволяють працювати зі зміненими станами свідомості. Він не буде використовувати методи, які здійснюють насильство над людською душею. Тут є важливою підготовка психолога спрямована на християнське бачення світу, а не на питання релігійної приналежності.Категорія: Християнська психологія, Блог Юрія Романюка

Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам Зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.