Сутнісна структура політичних партій

Автор: Людмила_Гридковець від 16-10-2014, 20:18, переглянули: 1151

РЕЗУЛЬТАТИ ПСИХОЛОГІЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ СКЛАДНИХ СИСТЕМ ЩОДО ПРОГНОЗУВАННЯ РОЗГОРТАННЯ ПОТЕНЦІАЛІВ ПОЛІТИЧНИХ СИЛ ПРЕДСТАВЛЕНИХ НА ПАРЛАМЕНТСЬКІ ВИБОРИ 2014 Р.


Людмила Гридковець, к.психол.н.

За базову методику прогнозування були обрані системні структурні розстановки, які належать до групи методів психологічного моделювання складних систем. Мета роботи полягала у проявленні потенціалів політичних сил, представлених на виборах до Верховної Ради і на основі отриманих результатів створення прогнозу щодо якості потенційльної діяльності майбутнього парламенту. Представлені нижче результати подані в образній метафоричній формі, яка відбиває сутність процесів, структур і явищ. До аналізу потрапили лише провідні партії і новоутворені структури.
У процесі окреслення базових фігур для визначення сутності і потенцій політичних партій були введені початкові ключові фігури: «Божий шлях України», «Духовне відродження України», «Психологічне відродження України», «Матеріальне відродження добробуту України». У структурі диференціації та руху фігур, а також з позиції додаткової активності суб’єктів простору, ми отримали наступний сутнісний розподіл попередньо окреслених та нових важливих системних елементів: всі фігури простору займали позиції зорієнтовані на «Божий шлях»; фігура «Духовного відродження» розпалася на дві фігури, а саме: «соціального образу духовних цінностей» і «духовність в божественному контексті». При почерговому введені в систему «політичних елементів» нами був отриманий наступний результат в сутнісному розподілі сил, представлених до виборів партій:
№ 1 – Радикальна партія Олега Ляшка.
Дана фігура звернена у протилежному напрямку від «Божого Шляху України», проте, є віддзеркаленням психологічного компоненту національного характеру, в якому вила є одним з базових компонентів його демонстрації.
№ 3 – Інтернет партія
Результат виявився більш ніж несподіваним. Виявилося, що дана фігура знаходиться у просторі «Божого шляху України». Сам образ партії є лише маскою за якою криється потужний розумовий інтелект. Без даного образу дана партія почувається беззахисною, а загорнувшись у образ Вейдера має потенціал на потужні дії. У чистому вигляді ця партія не сприяє духовному відродженню України в Божому контексті і матеріальній стабілізації. Проте, коли з′являється певна структура (це може бути як партія, так і рух, але тих, хто за досвідом і віком може потрапити в категорію досвідчених, мудрих людей (не молодих), яка приймає такий вигляд спроби зміни країни і займає батьківську позицію у відношенні до представників інтернет-партії, тоді підтягується і матеріальний розвиток України і духовний. І така сполука молодого інтелекту і літнього досвіду дає дуже потужний результат для України.
№ 4. Опозиційний блок
Фігура повернена дупою до «Божого шляху України». Її суть полягає у віддзеркаленні всіх недоліків суспільства, які дана структура акумулювала в повному обсязі. Соціальний образ духовних цінностей присутній в системі цієї партії, але закопаний на дуже великій глибині. Натомість духовність в Божому контексті використовується даною структурою виключно для «замилювання очей» (це вислів із системи). Психологія використовується як ресурс для маніпуляції і протистояння «Божому шляху».
№ 5. Народний фронт
Фігура почуває себе комфортно у системі, має хороший зв′язок із соціальним образом духовного. Проте фігура «духовності в Божому контексті» - кульгава, одна нога зламана (права). У фігури «матеріальної стабілізації України» болять ноги і вона має відчуття холоду. Половина даної партії – адекватна, конструктивна, а друга половина – на милицях. Фігура частково повернена до Божого шляху України, але на даному етапі є ще недозрілою.
№ 8. Відродження
Фігура гарно пристосовується, щоби «від′їстися».
№ 9. Нова політика
Для даної фігури має значення геометрія простору. Активність досягається через матеріальне. В системі прозвучали претензії «психологічного відновлення України»: «Хочеш щось робити – роби, навіщо в політику лізти». Для даної системи фігура сприймається в якості випадкового перехожого. Штучно створена формація.
№ 10. «Єдина країна»
Штучно створена формація. В реальності не претендує на прохідність до Парламенту.
№ 11. «Сила людей»
«Психологічна стабілізація» зайняла позицію «мовчання». Фігурі «матеріальної стабілізації» некомфортно в даній системі. Дана фігура-партія має потенціал виключно у виховному діяльнісному напрямку.
№12 ВО «Свобода».
Соціальний образ цінностей намагається «притягнути» до себе Божественне, бо вважає себе більш важливою і потужною фігурою. «Божий шлях України» бачить цю фігуру і прагне її почистити. Психологічний стан – «думає, що буде краще». Фігура партії проявилася в якості національної гордині.
№13. Національна демократична партія України
Фігура знаходиться осторонь реальних процесів в Україні. Має статус «не опір′ївшогося» пташеняти. З одного боку має потенціал для зростання, а з іншого присипляє весь простір буття.
№14 Комуністична партія України
Дана структура має цілеспрямований, конкретний інтерес до фігури власного матеріального добробуту (саме такий акцент набула фігура матеріального розвитку України). Досвідчений боєць. Всі фігури простору сприймає лише у матеріальному контексті, як матеріал для використання. При входженні цієї фігури у простір нового парламенту, у фігури «Духовного розвитку» почали боліти руки, а у «Психологічного відновлення» підкосилися ноги і встати ця фігура не змогла. Дана партія має жорстку позицію і якби вона стала провідною у парламенті, то всі демократичні ініціативи були б знищені.
№15 Об′єднання «Самопоміч»
Дана фігура є дзеркалом психологічного стану нації. На даному етапі дуже слабкий резерв кудись рухатися. Проявляється на двох рівнях: соціальному – бодренька і соціально презентативна, а на психологічному – перебуває в глибокій тузі. В даної фігури проявляється посттравматичний синдром. Перевага цього об′єднання – дозволяє відслідкувати ті зміни які відбуваються в суспільстві. При запровадженні реабілітаційних програм для різної категорії людей, оновлюючи суспільство відбуваються зміни і у діяльності даної партії: вона набуває впевненості та векторності. Всі фігури в просторі, попри неоднозначний стан фігури даної партії, відзначили її важливість, як тієї яка має бути присутня.
№ 16 ВО «Україна – єдина країна»
Сама фігура себе вважає дуже гарною і гідною, думає, що в неї є зв′язок і з духовністю і психологічним відродженням і матеріальною стабілізацією, але в реальності, при установленні зв′язку з будь-якою фігурою простору, «проскакує мимо». Тобто насправді відсутній зв′язок з усіма просторовими фігурами.
№17. Правий сектор
Переконаний, що всі фігури об′єднані довкола нього, проте сам дивиться в протилежний до Божого шляху України бік.
№ 19 Ліберальна партія України.
Дана фігура намагалася пролізти у простір задом, але потрапивши в нього «пролітає наскрізно і вилітає з іншого боку» (як куля що пройшла на виліт). Тобто взаємодіяти з духовністю, психологічною стабілізацією, матеріальним (економічним) розвитком чи Божим шляхом України дана партія не має ні наміру, ні резерву.
№ 22 Блок Петра Порошенка
Фігура сильна, але в середині себе містить цілу низку елементів, які її дестабілізують. Сама фігура «ховається» за фігуру духовності України, щоб не бачити смертей, бо є реальне почуття провини і скорботи. Ця фігура має обов′язково конструктивно завершити стосунки з померлими (на всіх рівнях: духовному, психологічному, матеріальному) і тоді в неї з′являється резерв для руху до Божого Шляху України. Проте, якщо не будуть конструктивно-ціннісно завершені ці стосунки, дана фігура-партія починає ховатися за матеріальною складовою і поступово перестає бачити Божий шлях України і зосереджується на власному збагаченні і спрямовується у вихід з простору інтересів України .
№ 25 Партія Сергія Тигибко «Сильна Україна».
Фігура подібна до змії, яка немаючи сили в ногах, починає плазувати, облітаючи фігури. Сам простір стає дуже психологічно важким, всі фігури простору констатують тяжкість у всіх процесах, навіть у диханні. Одна з найдеструктивніших фігур-партій.
№ 26 ВО «Батьківщина»
Дана фігура виявилася дуже слабкою, з «ватою в голові» (вислів із системного поля).
№27 Громадянська позиція
Фігура-партія має місце в політичному просторі, але дуже молода, представлена в образі паростків, які тільки-но пробилися на світ.
№ 28 Блок лівих сил України
Дана фігура навіть не увійшла в український простір, але зафіксувалася на образі пошуку «материнської груді», тобто того, до кого можна присмоктатися, щоб забезпечити собі виживання.
№ 29 Громадянський рух України.
Даний образ представлений у вигляді «кривенької качечки», яка бігає по колу простору, при цьому «Божий шлях України» закрив ікону, яку тримав в руках.
Висновки: серед проаналізованих фігур до тих, хто на даному етапі розвитку має потенціали до конструктивізму хоча б в якійсь формі можемо зарахувати: Інтернет-партія, Народний фронт, Сила людей, ВО «Свобода» (при очищенні від гордині), Об′єднання «Самопоміч», Блок Петра Порошенка, Громадянська позиція. Партія «Конгрес українських націоналістів не перевірявся як окрема структура», проте будучі найстарішим угрупуванням має потенціали стати на батьківську позицію до Інтернет-партії, з′єднавши її з духовним потенціалом і в подібному тендемі принести конструктивізм в розвиток України.Категорія: Християнські психологи » блог Людмили Гридковець

Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам Зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.