Християнська психологія » Блоги » Блог Петра Гусака » На випадок, якщо працівників установи чи підприємства змушуватимуть до вакцинації

 

На випадок, якщо працівників установи чи підприємства змушуватимуть до вакцинації

Автор: Петро Гусак від 22-09-2021, 19:42, переглянули: 946

У випадку, якщо адміністрація установи чи підприємства наполягатиме на вакцинації, незважаючи на наведені статті законів, та погрожуватиме звільненнями у випадку відмови від вакцинації, працівники мають право подавати на адміністрацію в суд: закон на боці працівників і вони виграють судові процеси.

Конституція України

Стаття 3. Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, НЕДОТОРКАННІСТЬ і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Стаття 29. Кожна людина має право на свободу та ОСОБИСТУ НЕДОТОРКАННІСТЬ.


Основи законодавства України про охорону здоров'я

Документ 2801-XII, чинний, поточна редакція — Редакціявід 02.04.2020, підстава - 540-IX

Стаття 43. Згода на медичне втручання

ЗГОДА інформованого відповідно до статті 39 цих Основ ПАЦІЄНТА необхідна для застосування методів діагностики, профілактики та лікування. Щодо пацієнта віком до 14 років (малолітнього пацієнта), а також пацієнта, визнаного в установленому законом порядку недієздатним, медичне втручання здійснюється ЗА ЗГОДОЮ ЇХ ЗАКОННИХ ПРЕДСТАВНИКІВ.
{Частина перша статті 43 в редакції Закону № 1489-III від 22.02.2000, із змінами, внесеними згідно із Законом № 1033-V від 17.05.2007, № 997-V від 27.04.2007}

Згода пацієнта чи його законного представника на медичне втручання не потрібна лише у разі наявності ознак прямої загрози життю пацієнта за умови неможливості отримання з об’єктивних причин згоди на таке втручання від самого пацієнта чи його законних представників.
{Частина друга статті 43 в редакції Закону № 5081-VI від 05.07.2012}

Якщо відсутність згоди може призвести до тяжких для пацієнта наслідків, лікар зобов'язаний йому це пояснити. Якщо і після цього пацієнт ВІДМОВЛЯЄТЬСЯ від лікування, лікар має право взяти від нього письмове підтвердження, а при неможливості його одержання – засвідчити відмову відповідним актом у присутності свідків.

ПАЦІЄНТ, який набув повної цивільної дієздатності і усвідомлює значення своїх дій та може керувати ними, МАЄ ПРАВО ВІДМОВИТИСЯ ВІД ЛІКУВАННЯ.
{Статтю 43 доповнено частиною згідно із Законом № 997-V від 27.04.2007}
Якщо відмову дає законний представник пацієнта і вона може мати для пацієнта тяжкі наслідки, лікар повинен повідомити про це органи опіки і піклування.


Закон України Про захист населення від інфекційних хвороб

Документ 1645-III, чинний, поточна редакція — Редакція від 18.04.2020, підстава - 555-IX

Стаття 12. Профілактичні щеплення

Профілактичні щеплення проводяться ПІСЛЯ МЕДИЧНОГО ОГЛЯДУ особи в РАЗІ ВІДСУТНОСТІ У НЕЇ ВІДПОВІДНИХ МЕДИЧНИХ ПРОТИПОКАЗАНЬ. Повнолітнім дієздатним громадянам профілактичні щеплення проводяться ЗА ЇХ ЗГОДОЮ ПІСЛЯ НАДАННЯ ОБ'ЄКТИВНОЇ ІНФОРМАЦІЇ про щеплення, наслідки відмови від них та МОЖЛИВІ ПОСТВАКЦИНАЛЬНІ УСКЛАДНЕННЯ. Особам, які не досягли п'ятнадцятирічного віку чи визнані у встановленому законом порядку недієздатними, профілактичні щеплення проводяться ЗА ЗГОДОЮ ЇХ ОБ'ЄКТИВНО ІНФОРМОВАНИХ БАТЬКІВ АБО ІНШИХ ЗАКОННИХ ПРЕДСТАВНИКІВ. Особам віком від п'ятнадцяти до вісімнадцяти років чи визнаним судом обмежено дієздатними профілактичні щеплення проводяться ЗА ЇХ ЗГОДОЮ ПІСЛЯ НАДАННЯ ОБ'ЄКТИВНОЇ ІНФОРМАЦІЇ та за згодою об'єктивно інформованих батьків або інших законних представників цих осіб. Якщо особа та (або) її законні представники ВІДМОВЛЯЮТЬСЯ від обов'язкових профілактичних щеплень, лікар має право взяти у них відповідне ПИСЬМОВЕ ПІДТВЕРДЖЕННЯ, а в разі відмови дати таке підтвердження – ЗАСВІДЧИТИ ЦЕ АКТОМ у присутності свідків.

Відомості про профілактичні щеплення, ПОСТВАКЦИНАЛЬНІ УСКЛАДНЕННЯ та про ВІДМОВУ від обов'язкових профілактичних щеплень підлягають статистичному обліку і вносяться до відповідних медичних документів. МЕДИЧНІ ПРОТИПОКАЗАННЯ, порядок проведення профілактичних щеплень та реєстрації ПОСТВАКЦИНАЛЬНИХ УСКЛАДНЕНЬ встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.

Вакцинація є МЕДИЧНИМ ВТРУЧАННЯМ і підпадає під дію статті 43 Основ законодавства України про охорону здоров'я.

(Прописний шрифт мій — П.Г.)

[img=left]https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1948917931933959&id=100004473135354[/img]Категорія: Блог Петра Гусака, Дискусійні теми

Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам Зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.