Християнська психологія » Психологія залежностей » Чому нам так подобається дивитись порнографію

 

Чому нам так подобається дивитись порнографію

Автор: Юрій Романюк від 22-04-2021, 15:31, переглянули: 276

Чому нам так подобається дивитись порнографіюСучасну порнографію можна віднести до дуже сильного стимулу, який має дуже велику силу впливу на нашу увагу. Вона яскрава, велика, гучна, приваблива, що своєю чергою викликає збільшення кількості дофаміну в крові. І тут мозок починає просто кричати, кидай все... тебе чекає неймовірне задоволення....

Чи задавалися ви, коли-небудь питанням:

- чому людям подобається дивитися порнографію?

Відповідь як би ясна, це ж приємно і приносить задоволення. Давайте з вами трошки заглибимося в це питання. Те, що нам приємно і приносить задоволення активізує стародавні структури нашого мозку, можна сказати це те що запускає систему заохочення наших дій в перспективі спрямованих на виживання не тільки нас, але і людського виду шляхом розмноження і передачі генного матеріалу. Головні базові цінності цієї системи — це енергетичний баланс (їжа), розмноження (секс), соціальне спілкування (Любов, дружба) а також сюди підключається 3 міліметри кори головного мозку, то що робить нас людьми – пізнання і бажання досліджувати щось нове.

Для цього матінка-природа в співпраці з Богом придумала дуже цікаву речовину-дофамін, нейротрансмітер який активізує систему заохочення і викликає емоцію передчуття радості та бажання її досягнути. Дофамін тільки передчуває насолоду, його завдання просте — змусити бажати....

І в залежності від того скільки дофаміну в крові — тим сильніше бажання ... можна сказати, що дофамін є такими вагами, які вимірюють цінність будь-якого нашого досвіду, нашого бажання та спрямованої уваги.

Сучасну порнографію можна віднести до дуже сильного стимулу, який має дуже велику силу впливу на нашу увагу. Вона яскрава, велика, гучна, приваблива, що своєю чергою викликає збільшення кількості дофаміну в крові. І тут мозок починає просто кричати, кидай все... тебе чекає неймовірне задоволення, займися найважливішим – продовженням роду. Ви скажіть, як це можливо? Почитайте експерименти, в яких птахи, метелики відмовлялися від своїх партнерів, яєць і воліли ярко пофарбовані штучні яйця, а також яскравих «пластмасових» партнерів. (Наднормальні стимули: як первинні спонукання переважають над їх еволюційною метою книга Дейрдре Барретт, опублікована WW Norton & Company у 2010 році. Барретт)

Ось ці наднормальні стимули наповнюють наше життя всюди. Починаючи від їжі та одягу до стимуляторів соціального визнання такі як фейсбук та Інстаграм. Ці стимулятори змушують нас відчувати задоволення, не виходячи з дому і не спілкуючись в живу. Можна сказати, що "лайк" - це така маленька порція дофаміну. І якщо таких мілідоз багато створюється ілюзія соціального успіху не встаючи з дивана.

Але повернемося до нашої цікавої теми, чи то пак до порнографії. Порнографія - інтерес який завжди підтримується новизною. Через те, що я вище писав пізнавальна діяльність і цікавість підвищує шанси на виживання, а високий інтерес до потенційних статевих партнерів – шанси на розмноження. Посадіть особу чоловічої статі щура в клітку з самочками, і він постарається запліднити їх усіх і більше не захоче любовних утіх. Але підсадіть до нього незнайомку й у нього з'являтися сили зробити її щасливою...цей експеримент можна повторювати поки він не видихнеться.

Так, я з вами згоден, що людські сексуальні відносини куди цікавіше. У статевого життя людини біологічні драйви хоча і займаю важливу роль, але вони не є найголовніші. Є ще соціокультурні та індивідуальні психологічні коди. Але роль сексуальної новизни не можна скидати з рахунків.

Під час перегляду порнографії перед нами проходить незліченна кількість, на будь-який смак і колір віртуальних партнерів, які готові до статевого акту. Таке різноманіття збуджує вироблення дофаміну і запускає систему заохочення. А завдяки сучасним відео технологіям ми бачимо ідеальні форми статевих губ, постійно знаходяться в ерекції пеніси, неправдоподібні звуки при поєднанні тіл та "скажені" оргазми, не реальні пози та тіла на будь-який запит. Можна сказати, що мозок потрапляє туди, де відбувається безперервний процес розмноження.

Такі стимули "перевантажують" систему заохочення. Коли дофаміну виробляється в кількостях вище норми мозок намагається зберегти хімічний баланс, знижуючи його виробництво і в спробі переробити його мозок відрощує нові рецептори. Чим їх більше — тим більше потрібно дофаміну, щоб відчути кайф як колись. І тоді натуральні винагороди, про які ми говорили раніше такі як здорова їжа, пізнавальна діяльність, людські відносини перестають нас радувати....Категорія: Психологія залежностей, Блог Юрія Романюка

Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам Зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.