Християнська психологія » «Матусині синочки»…

 

«Матусині синочки»…

Автор: Наталія від 8-10-2015, 20:40, переглянули: 661

Часто матері скаржаться на своїх синів, що ті їх не слухаються. При цьому, поза увагою залишається манера спілкування з ними. Як правило, мама, у котрої росте «матусин синочок», дає дуже багато інструкцій, весь час повчає та наставляє. Або, навпаки, взагалі мало приділяє увагу, вважаючи, «сам має справитися»…
Матері важко прийняти таку особливість сина, як потребу в більшій свободі й просторі для дій. Часом, вона порівнює його з сусідським хлопцем чи однокласником… Критикуючи, повчаючи, читаючи «лекції» тим самим відлякує сина, втрачає з ним порозуміння.
Син в підлітковому віці схильний знецінювати матір – її думка перестає бути важливою. Проявляється гендерна особливість - радше послухати батька або іншого значимого мужчину, друга. Будь-яка мамина критика сприймається, як бажання контролювати і тому наражається на опір і спротив. Скандал в такому випадку неминучий…
Хлопці більше експериментують – в стосунках, поведінці, манері спілкування. Вони охоче приєднуються до неформалів та молодіжних груп. Частіше серед хлопців трапляються і суїциди.
Мами схильні дбати про стосунки свого сина з батьком, чи братом, сестрою, бабцею… Мотивація проста – «я краще знаю, як будуються стосунки». І в результаті – повне розчарування. Жодні материнські зусилля не приносять бажаного доброго результату. Уникання, агресія, опір і дії навпаки приводять матір у відчай.
Насправді, вартує довіритись своєму сину в тому, що він сам може будувати стосунок з рідними.
Друзі сина також часто не влаштовують маму. Вони не виглядають в її очах надійними. Тож, син приховує особисте. А про дівчат взагалі годі говорити! Які дівчата, коли потрібно будувати своє майбутнє?
Мама дорослого сина схильна проявляти надмірну опіку - «годувати манною кашею», тоді як син вже стільки мами в своєму житті не потребує. Наслідком є зіпсовані стосунки, дистанціювання аж до переїзду подалі або інфантильне лежання на дивані й апатія до життя. Інколи мама перетворює свого сина (когось із синів, якщо їх декілька) на свого емоційного партнера. Така ситуація не рідкість, якщо стосунки з власним чоловіком не склалися або зіпсувалися.
Мати й син, змальовані митцями, прекрасні вдвох, допоки син є зростом «не більше тюльпану» (М.Горький).Категорія: ---

Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам Зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.