Жили-були…

Автор: Наталія від 15-03-2015, 22:08, переглянули: 852

Важко уявити собі дитинство без казки. Казка вчить добру, пропонує захоплюючі подорожі в чарівні краї, знайомить з цікавими і страшними персонажами.
Всі діти люблять казки, вірять в них, адже там можливо все.
Казка буває татова, мамина, бабусина чи дідусева. І в залежності від того, хто її розповідає малюкові, визначається, а що дитина з неї засвоїть.
Виявляється, татова казка є такою, яка сприяє адаптації в соціумі, показує, як боротись, відстоювати себе, досягати мети. Матусина казка сповнена почуттів і переживань, вчить любити, допомагати слабшим, будувати стосунки, розкриває «жіночий» світ. Бабусина – поєднує традиції і міфологію. То є мудра казка. Дідусева - про пригоди і великі подвиги.
Дітям дошкільного віку властиве «магічне» мислення. Завдяки цьому малюки вірять в дива, чари, в те, що тварини вміють розмовляти, добра Чарівниця завжди переможе злу Відьму, а відважний Герой здійснить свій подвиг…
Казка допомагає дітлахам побороти «монстрів» у собі, справлятися із страхом, вчить довіряти собі, вірити у власні сили.
Вона сповнена архетипами, які вкрай необхідні для формування психічно здорової особистості. Це чудові образи хати, печі, сонця, матері і батька, родини, добра і зла, світла і тіні (день, ніч). Завдяки їм дитина пізнає свій внутрішній світ, «вимірює» власні психічні можливості.
Віковою особливістю дошкільнят і дітей молодшого шкільного вікує також і те, що дитина уявляє почуте/прочитане з казки лиш в тій мірі, в якій власна психіка здатна витримати «жах». Тобто, дитина не уявить більше, ніж може «переварити» емоційно. А от фільми і мультики пропонують образи і картинки, які перевантажують психіку дитини. З практики відомі випадки серйозних психічних розладів через перегляд певних мультиків та фільмів, які, на думку дорослих, були не страшними. Замисліться над цією обставиною.
Отже, читання казок сприяє розвитку фантазії, уяви, емоційної сфери. А це, в свою чергу, стане запорукою успішного навчання в майбутньому.
«Жили-були…» на початку казки, «і жили вони довго і щасливо» в кінці неї, дарує дитині віру в щасливий фінал будь-якої реальної історії.Категорія: ---

Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам Зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.